Bugun...

Vanspor'a destek toplantısında neler konuşuldu!

Van Büyükşehir Belediyespor'da yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Murat Zorluoğlu'nun öncülüğünde destek gecesi düzenlendi.

 Tarih: 04-12-2018 16:58:57

Vanspor'a destek toplantısında neler konuşuldu!

Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Van Büyükşehir Belediyespor için İşadamları ile İstişare Toplantısı düzenlendi. Double Tree BY Hilton Hotelde düzenlenen toplantıya katılan Vali Murat Zorluoğlu, Vanspor yöneticileri, işadamları ve katılımcıları, Vanspor’un Van için önemli bir değer olduğu vurgusu yaparak, takıma sahip çıkılması mesajları verdi. Burada konuşan Van Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Başkanı Servet Yenitürk, “Bu zamana kadar elimizden geldiği kadar destek verdik. Van, Vanspor’suz olmaz. Vanspor bizim için çok büyük önem arz ediyor.” diyerek takıma destek istedi.

 

YENİTÜRK: VAN, VANSPOR’SUZ OLMAZ

 

Kulüp Başkanı Servet Yenitürk konuşmasında, Van Büyükşehir Belediyespor'a herkesin sahip çıkması gerektiğini söyledi. Yenitürk şunları söyledi: "Gençlerimizi spora yönlendirerek bataklıktan kurtarmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Altyapı bizim için çok önemlidir. Bundan dolayı sayın valimiz ve genel sekreterimiz geçen sezon bizleri kongreye davet ederek, Van Büyükşehir Belediyespor'a işadamlarının sahip çıkması için yönetime girmemiz talep edildi. Bana verilen görevi kabul ederek olağan kongreyle yönetime geldik. Bu zamana kadar elimizden geldiği kadar destek verdik. Van, Vanspor’suz olmaz. Vanspor bizim için çok büyük önem arz ediyor.”

 

 

“SADECE BENİMLE OLMAZ” DEDİ

 

Van Büyükşehir Belediyespor'un başarılı olması için destek çağrısında bulunan Yenitürk, "Vanspor 7 yıldır 3. ligde mücadele ediyor ama bu sezon biz elimizden gelen her şeyi yaparak, şampiyon olacağız. Maddi ve manevi destekten yoksunuz. İşadamlarımızın Vanspor'a sahip çıkmasını istiyoruz. Vanspor'da altyapıya büyük önem vermemiz gerekiyor. Çünkü alt yapı olmadığı için bütün futbolcularımızı dışarıdan alıyoruz. Van Büyükşehir Belediyespor'u bütün dallarda temsil etmek istiyoruz fakat bu sadece benimle olacak bir iş değil. Herkesin takıma destek vermesi gerekiyor.” Dedi.

 

“ŞAMPİYON YAPMAK İSTİYORUZ”

 

Belediyelerin takıma direkt destek vermediğini söyleyen Yenitürk şunları söyledi: “Ancak ayni yardım yapıyor. Bize bir yılda TFF ve Süper Toto'dan 800 bin liralık bir destek veriyor. Bunun yanı sıra Van Büyükşehir Belediyesi ve VASKİ tarafından 1 milyon 450 bin lira sponsor reklam verilerek destek sunuldu. 1 milyon 500 bin lira da belediyemizdeki işadamlarımız destek sundu. Biz takımı 4 milyon borç ile devraldık. Takımı aldıktan sonra yaptığımız çalışmalarla 9 milyon 500 bin TL harcadık. Biz yönetim olarak Van Büyükşehir Belediyespor'u şampiyon yapmak istiyoruz. Van'a heyecan getirmek istiyoruz. İkinci yarıda 5-6 transfer daha yapmayı hedefliyoruz. Van Büyükşehir Belediyespor'a geldiğim günden bu yana 5 milyon harcadım. 2 milyonunu bu gece takıma bağışlıyorum. Gerekirse tamamını hibe ederek, elimden geleni yaparım. Bütün işadamlarımızla birlikte takıma sahip çıkmamız gerekiyor. Vanspor’u layık olduğu yere birlikte taşıyalım. Esnaflarımız, işadamlarımız ve Van'ımız kazansın.”

 

MİLLETVEKİLLERİNDEN DESTEK DAVETİ

 

Van Milletvekilleri İrfan Kartal ve Abdulahat Arvas yaptıkları konuşmada Vanspor'un Van için önemine değinerek, işadamlarını, meslek odalarını ve tüm Vanlıları Van Büyükşehir Belediyespor'a destek vermeye davet etti.

 

BATTAL: VANSPOR SÜPER LİG DE OLMALI

 

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, sporun özellikle de futbolun toplum üzerindeki birleştirici etkilerine, ortak heyecanına vurgu yaparak şunları söyledi: "Van her yönüyle çok önemli bir kenttir. Vanspor'un Süper Ligde mücadele etmesi gerekir. Biz Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi olarak kentimizin sorunlarını, heyecanlarını aynı duygularla paylaşıyoruz. Üniversitemizde yardım kampanyasına destek olmak üzere değerlendirme toplantısı yapacağız. Van Büyükşehir Belediyespor'a her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.

 

 

ZORLUOĞLU: VAN'DAN AYRILIYORUM

 

AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı açıklanan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Perşembe günü Van'dan ayrılacağını belirterek, "Adaylığımın açıklandığı ve Van'dan ayrılacağımı öğrendiğim günden itibaren yazılı basında ve sosyal medyada Van halkının bana gösterdiği teveccüh çoğu kez eşimle gözlerimizi yaşartmıştır. Kısa zamanda güzel işler yaptık ama bunlar şahsımın eseri değildir. Hepimizin ortak eserleridir. Van halkına bu büyük teveccühleri için şükranlarımı arz ediyorum. Perşembe günü Van'dan ayrılıyorum. Veda konuşmamı Çarşamba günü yapacağım" ifadelerini kullandı.

 

“KIYMETİNİ BİLMEMİZ GEREKİYOR”

 

Vali Zorluoğlu konuşmasının devamında, "Van Büyükşehir Belediyespor için kurumların ve işadamlarının vefa göstermesi gerekiyor. Çünkü Vanspor bu şehrin en önemli marka değeridir. Van'ın ortak paydasıdır. Siyasi düşüncesine, inancına, rengine, diline, dinine bakılmadan herkesin birlikte destekleyebildiği ender değerlerden bir tanesidir. Bunun kıymetini bilmeniz gerekiyor. Vanspor'a biz Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekten önemli destekler verdik. Elimizin ve gücümüzün yettiği kadar Vanspor'a destek vermeye gayret gösterdik. Sadece Vanspor'a değil, amatör spora da büyük destekler verdik. İşadamlarımızdan zaman zaman Vanspor için kaynak talep ettik. Destek verenlere teşekkür ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

ŞEHRİN MARKA DEĞERİ: VANSPOR

 

Takımın ekonomik sıkıntılar çektiğine işaret eden Zorluoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Servet Yenitürk'ten Allah razı olsun. Bu zamana kadar harcadığı paranın tamamını gerekirse bağışlayacağını söyledi. Servet Bey bu zamana kadar takıma çok büyük katkı verdi. Çoğu kez de yalnız başına mücadele ediyor ama artık onunda bir dayanma haddi var. Bunun sonuna geldik. Bu şehrin artık takımına sahip çıkması lazım. İşadamlarımızın bu akşam Vanspor'a biraz daha cömert davranmasını istiyoruz. Futbol şehre katkı sunan en önemli etkendir.  Vanspor'u birinci ligde çok iyi hatırlıyorum. Hatta Trabzonspor'u deplasmanda 1-0 mağlup etmişti ve hakikaten Vanspor Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Dolayısıyla işadamlarımızın Vanspor'u desteklemesi gerekiyor. Vanspor bu şehrin markasıdır."

 

KANDAŞOĞLU: KONGRELERE ÇAĞRILMADIK

 

Vanspor'un birinci ligde başarılarıyla Türkiye'de gündem oluşturduğuna ve büyük ilgi gördüğüne değinen İşadamı Zahir Kandaşoğlu yaptığı konuşmada Vanspor'un Van'ın çimentosu olduğunu, Van'ın tanıtımına büyük katkı sağladığını ancak olumsuz nedenlerden dolayı önce birinci ligden ikinci lige, sonra üçüncü lige sonra da amatöre düştüğünü daha sonra da kapandığını söyledi. Kandaşoğlu, "Van Büyükşehir Belediyespor kongresinde iş adamlarının da davet edilmesi gerekirdi. Biz bir araya gelerek bir bütün olmalıyız. Büyükşehir Belediyespor'a katkı ve emekleri geçen başta sayın Valimiz Murat Zorluoğlu'na, Kulüp Başkanı Servet Yenitürk'e teşekkür ediyoruz. Bu gecede gönül isterdi ki bütün işadamları olsun. Biz Doğu Şirketler Grubu olarak her türlü katkıyı yapmaya hazırız. Yönetim kurulumuz bir araya gelerek yapacağı bağış miktarını belirleyecek ve bunu kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

 

Toplantıya; Vali Yardımcısı Sinan Aslan, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Cemil Öztürk, Van Ticaret ve Sanayi (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Van Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, Van Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (VESOB) Yönetim Kurulu Başkanı İsa Berge, Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Emin Tuğrul, Müstakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) Van Şube Başkanı Abdullah Aras, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Van Şube Başkanı Süleyman Güler Goldvan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Avcı, Doğu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu ve çok sayıda işadamı katıldı.

 

 

Program, Golvan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Avcı, Van’da başarılı projelere imza atan ve Ak Parti Trabzon Büyükşehir Belediye başkan adayı gösterilen Vali Murat Zorluoğku’na plaket vermesiyle son buldu.

  Editör: vandahaber
Etiketler
  Kaynak: Yeni doğu gazetesi

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SPOR Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI