Vanlı otobüs şoförleri kabin istiyor!

Van’daki ulaşımın çok büyük bir kısmını karşılayan Van Büyükşehir Belediyesi otobüslerinin şoförleri bu aralar yine çok dertli.
 Tarih: 17-11-2019 13:49:04   Güncelleme: 17-11-2019 14:16:04
Vanlı otobüs şoförleri kabin istiyor!

Gün boyu şehir merkezindeki mahalleler başta olmak üzere tüm ilçelere gece geç saatlere kadar onlarca sefer düzenleyen belediye otobüslerinin şoförleri zaman zaman yolcularla karşı karşıya gelmektedirler.

 

Stres altında çalışan ve  yolcular ile kendi aralarında bir koruma kabinin olmaması dolayısıyla zor durumda kalan şoförler hiç olmazsa önlem amaçlı basit bir güvenlik sistemi talep ediyorlar.

 

Söz konusu sorunla ilgili konuştuğumuz bir çok şoför bu ve benzeri şikayetlerden muzdarip.

Özellikle yoğun saatlerde yolcular bizi lafa tutup, âdeta ağzımızın içine düşecek kadar güvenliği tehlikeye sokacak derecede duyarsız davranabiliyorlar. Dikiz aynalarını görmekte zorlanan şoförler yolcuları uyardıkları zaman ister istemez  tartışma ortamı olmakta hatta fiili saldırıya bile maruz kalabiliyorlar.

 

Bu yüzden ilgili yetkili birim amirlerinin

son derece basit ama şoförler için çok önemli olan ve bir çok büyükşehirde otobüslerde olmazsa olmaz koruma kabinin bir an önce Vandaki otobüslerde de devreye girmesi şoförlerin daha rahat ve kontrollü araç kullanmalarını sağlayacaktır.

 

Haber    : Ercan Ulutaş

  Editör: Vandahaber
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABER Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI