Vanlı atlet balkan şampiyonu

Balkan ınternatıonal u18 ındoor athletıc match şampiyonası nda vanlı atlet nevin ince balkan şampiyonu oldu.
 Tarih: 10-03-2020 08:30:02
Vanlı atlet balkan şampiyonu

Vanlı atlet nevin ince 2.11.01 derecesiyle balkan şampiyonu oldu

Uluslararası atletizm federasyonu 2020 faliyet programın yer alan ve istanbulda yapılan balkan ınternatıonal u18 ındoor athletıc match şampiyonası 800 metre yarışında ülkemizi temsil eden vanlı atlet nevin ince 2.11.01 derecesiyle balkan şampiyonu oldu.

 

Vanlı atletizmcinin bu başarısı van’ın gurur vesilesi oldu.

Van’ın atletizm branşındaki başarılı sporcularından nevin ince, türkiye atletizm federasyonu tarafından istanbulda yapılan balkan ınternatıonal u18 ındoor athletıc match şampiyonasında 800 metre kızlar kategorisinde balkan şampiyonu oldu. Vanlı atletizmcinin bu başarısı vanın gurur vesilesi oldu. En son u20 balkan salon şampiyonasında balkan 3.sü olup yarış içinde ayağının çizgiyi geçmesi sonucunda diskalifiye olan sporcumuz 7 mart 2020 tarihinde ise istanbul’da yapılan balkan ınternatıonal u18 ındoor athletıc match şampiyonasında spor kariyerine bir başarı daha ekleyerek 800 metre yarışını 2.11.01 lik derecesi ile genç kızlar kategorisinde balkan şampiyonu oldu.

 

Nevin ince'nin milli antrenörleri mehmet akkoyun, nihat akkoyun, münür akkoyun yaptıkları konuşmalarında şu ifadelere yer verdi;

ülkemiz ve ilimiz adına katıldığımız birçok yarışmalarda kazandığımız başarılara bir yenisini daha eklemenin haklı gururunu yaşıyoruz. Atletizm federasyonumuz tarafından istanbul’da düzenlenen balkan ınternatıonal u18 ındoor athletıc match şampiyonasına katılan van’lı sporcumuz nevin ince 800 metre genç kızlar kategorisinde balkan şampiyonu oldu. İlimiz adını her yarışmada en güzel başarılarla duyuran ve aldıkları derecelerinden ötürü sporcumuzu bir kez daha tebrik ediyor, başta il müdürümüz nevzat inanç’a, van büyükşehir belediyesi gençlik spor kulübü yöneticilerine ve emeği geçen tüm büyüklerimize atletizm branşına göstermiş oldukları ilgi ve alakalardan dolayı teşekkür ediyoruz" diye konuştular.

 

Van gençlik ve spor il müdürü nevzat inanç ise yaptığı açıklamada,

“ilimiz sporcularından nevin ince istanbul’da yapılan balkan ınternatıonal u18 ındoorathletıcmatch şampiyonasında aldığı 800 metre genç kızlar kategorisindeki balkan şampiyonluğu derecesi ile kendini bir kez daha ispatlamıştır. Daha önce de büyük başarılara imza atarak bizleri gururlandıran sporcumuz şimdi ise balkan ınternatıonal u18 ındoorathletıcmatch şampiyonası, genç kızlar kategorisinde balkan şampiyonu olarak kariyerine bir başarı daha ekleyerek ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmiştir.

Sporcumuz gerek ahlaken gerek çalışkanlığıyla diğer sporcularımıza güzel bir rol modeli oluyor. Başarısından dolayı sporcumuza, antrenörlerimize ve her zaman sporcularımızı destekleyen ailelerine de teşekkür ediyoruz” dedi.

  Editör: Vandahaber   Kaynak: Editör
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SPOR Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI