Bugun...

Van Uğur Okullarında Heyecan Başladı

Van Uğur Okullarında Bursluluk Sınavı Heyecanı Başladı.

 Tarih: 15-04-2019 09:32:34

Van Uğur Okullarında Heyecan Başladı

  13-14 Nisan da yapılan bursluluk sınavına çok yoğun bir talep oldu. Öğrenciler sınavda ter dökerken kurum müdürü Celal LENK öğrencilerini bekleyen velilere seminerler yaparak uğur okulları ile ilgili bilgilendirme yaptı. Bursluluk sınavına ortaokul 5,6,7,8 sınıflar ile 9,10,11 sınıflar katıldı.

 

            1968 den beri Eğitime yön veren Uğur eğitim kurumlarının 2002 Yılında Van’da 27.şubesi UĞUR dershanesi olarak hizmet vermeye başladı. Daha sonra Uğur Temel Lisesi olarak devam eden kurum, önümüzdeki 2019-2020 eğitim öğretim yılından itibaren Uğur Okulları kampüs yerleşkesine geçerek Ortaokul-Fen Lisesi-Anadolu Lisesi olarak hizmet vermeye devam edecek.

 

Konuyla ilgili konuşan kurum müdürü Celal LENK Şunları söyledi:

“Bilimsel ve akademik eğitim ile öğrencilerini başarıya hazırlayan, kişiye özgü rehberlik hizmetleriyle fark yaratan dünya çapında okul olmak vizyonuyla yola çıktıklarını, Tutkuyla ve kararlı bir şekilde çok çalışarak, araştırarak, kaliteyi ön planda tutarak ve gençleri sevgiyle kucaklayarak gelecek nesillerin hizmetinde olduklarını ve böylece çocuklarımızın; ülkemizde ve dünyada hayal ettikleri lise ve üniversitelere yerleştirerek, öz güvenleri yüksek, başarılı, ülkesi ve insanlığa yararlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak misyonu bizim yol haritamızdır” dedi.

 

Uğur Eğitim Kurumları Türkiye geneli 41 ilde 137 tane okulu olan ve 50 yıllık geçmişe sahip bir kurum olduğunu belirten LENK,” Çok güçlü bir genel merkezimiz var ve öğrencilerimizi en az bizler kadar önemsiyor. Tüm hizmetimiz genel merkezimiz tarafından yönlendiriliyor ve denetleniyor.

Bütün öğretmenlerimiz yıllardır birlikte çalıştığımız deneyimli, formasyon olarak tecrübeli, mülakat yapılarak ve genel merkezimiz tarafından kurumumuzda çalışabilir onayını alan arkadaşlardır.

Global standartlarda, yenilikçi eğitim anlayışını benimseyerek, tüm çalışmalarında kaliteyi ön planda tutup  problemlere karşı sonuç odaklı yaklaşımıyla gençlere örnek oluşturmak, yeni kuşakları “iyi insan olma” bilinciyle yetiştirerek öğrencilerini başarılı bir geleceğe hazırlamak. Bilgi tabanlı eğitimin yanında kendi öz değerlerimize sahip çıkan vatanımıza milletimize hayırlı bireyler yetiştirmek için elimizden geleni yapacağız.

Bursluluk sınav sonuçlarının hafta içi belli olacak. Yeni okulumuz Terzioğlu kavşağı (eski kedili kavşak) aşağısı Van kalesine doğru 1200 m İpekyolu adresinde bulunuyor. 2019-2020 eğitim öğretim dönemi için 15 ağustos 2019 tarihinde yeni binamıza taşınmış olacağız. Yeni kayıtlar ise mevcut okulumuz olan uğur temel lisesinde alınacak. Van halkına hayırlı ve UĞURLU olmasını diliuoruz “ şeklinde konuştu.

 

  Editör: vandahaber
Etiketler
  Kaynak: Editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EĞİTİM Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI