Van Marka İndirim Günleri Başladı

Düzenlediği fuarlar ve katılımlarla dikkatleri üzerine çeken Van’da bir yeni fuar daha kapılarını açtı.
 Tarih: 29-11-2019 19:07:17
Van Marka İndirim Günleri Başladı

Her yıl sektörel bazda yeni fuarlarla tanışan Van’da, 1.Van Marka İndirim Günleri ve Yöresel Ürünler Fuarı da ilk kez düzenlenmek üzere kapılarını açtı.


10 gün sürecek olan fuara 80 firma katılım sağlarken, 200’ün üzerinde marka yer alıyor. Fuar sonrası açıklamalarda bulunan Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler ve Fuar Koordinatörü Veysi Uygun, fuarla ilgili bilgi verdi.

 

Açılış sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Güler,

“Van’ı fuar merkezi yapacağımızı söylemiştik. Bugün de bakıyoruz Van fuarları emsallerinden daha renkli ve daha katılımlı geçiyor. Bu sekizinci fuarımız. Ajans Asya olarak bu bizim son fuarımız. Bu yılki fuarlarımıza toplam ziyaretçi katılımı 900 bin dolayında oldu, kalan fuarlarla 1 milyona tamamlanacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. Fuar Koordinatörü Uygun ise, 1.Van Marka İndirim Günleri ve Yöresel Ürünler Fuarı’nın ilkini gerçekleştirdik. Amacımız halkımızın indirimlerden yararlanması. Bu amaçla fuarımızı yaptık. 10 gün sürecek fuarımızda çeşitli etkinliklerimiz olacak. Şu ana kadar Van ve çevresinde bir milyon kişiye ulaştık” ifadelerini kullandı.

 

- BİLMEZ: HAYIRLI KAZANÇLAR DİLİYORUM

Açılış kurdelesinin kesiminin ardından açıklamalarda bulunan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, fuarın kentte hayırlı olmasını diledikten sonra şu ifadeleri kullandı: “Asya Fuarcılık yeni bir fuarla ilimize hareket getirmeye çalışıyor. Bu seferki marka ürünlerle ilgili bir fuar, açılış için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu fuarda emeği geçen herkesi kutluyorum. Burada yer alan firmalarımıza hayırlı kazançlar diliyorum. Kentimize sahip çıkmamız lazım, esnafımıza sahip çıkmamız lazım. Kentimizin güzelliklerine sahip çıkacağız. Bu kente kim taş üstüne taş koyuyorsa onun başımızın üstünde yeri var. Bu fuarın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Katılan tüm haziruna teşekkür ediyorum” dedi.

 

-1 MİLYONA TAMAMLANACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

Fuarla ilgili açıklama yapan Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, de şu bilgileri verdi: “Van’ı fuar merkezi yapacağımızı söylemiştik. Bugün de bakıyoruz Van fuarları emsallerinden daha renkli ve daha katılımlı geçiyor. Bu sekizinci fuarımız. Ajans Asya olarak bu bizim son fuarımız. Bundan sonra da kitap fuarı olacak. Bu fuara 80 firma katıldı. 200’ün üzerinde marka var. İlgi oldukça iyi... Bu yılki fuarlarımıza toplam ziyaretçi katılımı 900 bin dolayında oldu, kalan fuarlarla 1 milyona tamamlanacağını düşünüyoruz”

 

- UYGUN: CİDDİ BİR ZİYARETÇİ BEKLİYORUZ

 Fuara yoğun bir katılım olduğunu ifade eden Fuar Koordinatörü Veysi Uygun, şunları söyledi: “Firmalarımızın tamamı şuanda stantlarını kurmuş durumdalar. Artık halkımızın ilgisini bekliyoruz. 4 aylık bir çalışmanın sonunda 1.Van Marka İndirim Günleri ve Yöresel Ürünler Fuarı’nın ilkini gerçekleştirdik. Sektör ihtiyacı olan bir fuardı aslında. Yoğunda bir talep vardı. Batıda bu tarz çalışmalar için çadır günleri olarak geçiyor. Biz daha farklı olması için fuar tadında olmasını istedik. Amacımız halkımızın indirimlerden yararlanması. Bu amaçla fuarımızı yaptık. 10 gün sürecek fuarımızda çeşitli etkinliklerimiz olacak. Şuana kadar Van ve çevresinde bir milyon kişiye ulaştık. Çevre şehirlerden de herkes fuarımızdan haberdar. Şuanda 80 firmamız fuarımızda mevcut durumda. Firmalarımızın çoğu yerli katılımcı, özellikle Van’ın yöresel tatlarını tanıtan stantlarımız mevcut. Çevre illerden de yöresel tatlar var. Esnafımızın yoğun bir talebi söz konusudur. İnşallah bu fuarımızın devamı olacak. Yılda 2 defa düzenlemeyi düşünüyoruz. Bu fuarımızda da başarıya ulaşmayı düşünüyoruz. Ciddi bir ziyaretçi bekliyoruz. Ciddi bir kitleye ulaştık. Halkımızın bizleri yalnız bırakmamasını istiyoruz. Tüm halkımızı fuarımıza bekliyoruz.”
 

Şehrivan Gazetesi

  Editör: Vandahaber
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI