Bugun...

Van’da su depolarına sabotaj

VASKİ'ye ait su depolarında bulunan elektrik trafoları tahrip ediliyor.

 Tarih: 20-03-2019 09:25:43

Van’da su depolarına sabotaj

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ)ye ait su depolarında bulunan elektrik trafoları tahrip ediliyor. Kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce su depolarına elektrik temin eden trafolar tahrip edilip kullanılamaz hale getirilirken, depoda bulunan malzemeler de büyük zarar gördü. Halkın susuzluk çekmesine neden olay olayda kurumda binlerce lira zarara uğratıldı

.

Trafoların elektrik aksamları sökülerek tamamen işlevsiz hale getirilmesi şaşkınlıkla karşılandı. Hizmeti sabote etmeye yönelik bu olayın araştırılarak ortaya çıkarılması için resmi makamlara gereken başvurular yapıldı.

Son aylarda toplamda 7 adet trafoyu tahrip eden ve malzemeleri çalan faili meçhul kişiler halkı susuzluğa mahkûm ederken, kurumu da büyük zarara uğrattı.

 

Bilhassa kırsal kesimde bulunan VASKİ su depolarında meydana gelen hırsızlık ve tahrip olayında bazı depoların duvarları delinirken bazılarının da camları ve korkulukları kırılarak hırsızlık gerçekleştirildi.

 

VASKİ hizmetlerini aksatmaya ve sabote etmeye yönelik olarak gerçekleşen olaylar için Savcılık ve emniyete suç duyurusunda bulunularak olayın faillerinin yakalanması için çalışmalar başlatıldı. VASKİ tahrip edilen trafoları tekrar onararak halkın susuzluk çekmemesi için gereken tedbirleri aldı.

 

 

  Editör: vandahaber
Etiketler
  Kaynak: Editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 1 Yorum
  • ... / 21-03-2019 05:13:00

    Kamera taktırmıştınız bütün depolara diye haber yaptırıp şimdi de kimliği belirsiz kişiler sabotaj yapıyor diyorsunuz.kamera haberimi yalandı bu haber mi?

  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABER Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI