Van'da sağlığı tehdit eden fotoğraf

Van'da pazar ile ilgili olarak mahalle sakinleri, yetkililerden çözüm bekliyor.
 Tarih: 19-05-2019 11:54:54   Güncelleme: 19-05-2019 14:25:54
Van'da sağlığı tehdit eden fotoğraf

 


Van İpekyolu ilçesi Bostaniçi Mahallesi’nde bulunan Hayvan Pazarı’nda zaman zaman yapılan kaçak kesimler, sağlığı tehdit ediyor. Etrafa koku da yayan pazar ile ilgili olarak mahalle sakinleri, yetkililerden çözüm bekliyor.

 

Bostaniçi Mahallesi’nde, Van-Erciş karayoluna yakın bir bölgede bulunan hayvan pazarında zaman zaman kaçak kesimler yapılıyor. Toz toprak içinde yapılan, sokak hayvanlarının kol gezdiği mekandaki kesimlerin ardından etrafa da kan ve sakatatlar dağılıyor. Etrafında her hangi bir koruma duvarı bulunmayan kesim alanına kedi, köpek gibi her türlü etobur hayvan girebiliyor. Sağlığı tehdit ettiği gibi çevreyi de tehdit eden bu duruma, vatandaş çözüm istiyor.

 

"KAN VE SAKATAT ARTIĞI"

Satış için burada kaçak kesim yapanlar, hayvanın iç organlarını etrafa yayılacak şekilde istiflerken, kedi ve köpeklerin müdahalesiyle de her taraf kan ve sakatat artıkları içinde bulunuyor. Kesim yapılan bölgenin içinde ayrıca araç yolu geçiyor, oluşan toz çatallara asılan etlere de bulaşabiliyor.

 

"VATANDAŞLAR ÇÖZÜM BEKLİYOR"

Açıkta ve kötü koşullarda yapılan kesimlerin etrafa büyük bir koku yaydığı ve yakın bölgelerdeki vatandaşların dahi kokudan olumsuz etkilendikleri belirtiliyor. Mahalle sakinleri, çevrede kötü bir görüntüye de yol açan bu durumun ortadan kalkması için yetkililerden çözüm bekliyor.   

 

Kaynak: Prestij Haber Merkezi

Etiketler
  Editör: vandahaber
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABER Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI