Van'da Ak Parti'de neler oluyor?

Van'da mevcut il başkanı Kayhan TÜRKMENOĞLU’NUN partimiz ve camiamız adına haddi aşan tavır ve açıklamalarına ısrarlı, planlı bir şekilde devam etmesi nedeniyle kendisiyle ilgili gördüğümüz yanlışları tüm kamuoyu ve genel merkezimizle paylaşmak zorunda kaldık.
 Tarih: 09-07-2019 08:55:02   Güncelleme: 09-07-2019 09:31:02
Van'da Ak Parti'de neler oluyor?

Geçtiğimiz günlerde Van Ak Parti İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım-Medya Başkanı Ferhat Atacan tarafından yapılan ve geçmiş yönetimlerin hedef gösterildiği açıklamaya Eski Teşkilat Üyelerinden cevap gecikmedi.

 

Bugün içerisinde merkezde bulunan bir salonda bir araya gelen yaklaşık 100’e yakın üye söz konusu açıklamaya cevap niteliğinde bir basın açıklamasında bulundu.

Eski üyelerin tamamının adına yapılan basın açıklaması önemli detaylar içermekle birlikte kendilerinin hedef gösterilmesine de bir tepki niteliğinde gerçekleşti. Mevcut İl Başkanı Türkmenoğlu’nun eski teşkilatlar ile birlikte çalıştığı dönemde birbirinden kıymetli parti üyeleri ile çalıştığını fakat yapılan bu açıklamanın bu insanlara bir iftira niteliğinde olduğunu belirten eski üyeler “Öncelikli olarak 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü Van İl Başkanı Kayhan TÜRKMENOĞLU’NUN talimatıyla İl Tanıtım Medya Başkanı tarafından tüm geçmiş teşkilatları 2 hedef alan, iftira ve ithamlarla dolu basın açıklaması 17 yıldır bu davaya ihlasla hizmet eden, bedel ödeyen ve şehit olan her bir dava mensubumuzu derinden üzmüş ve rencide etmiştir.” İfadelerini kullandı. Eski Teşkilat üyeleri tarafından yapılan ve içerisinde önemli detaylar barındıran o açıklama ise şu şekilde…

“Bizler, Van’da Ak Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar il ve ilçe teşkilatlarımızın geçmiş dönemlerinde farklı kademelerde aktif olarak siyaset yapmış, tek derdi aziz milletimize, davamıza hizmet etmek olan Ak Partilileriz. Geçmiş dönemlerde davamız, partimiz adına siyaset yapan bizler, aldığımız görevleri her şeyden önce milletimizin emaneti olarak kabul ettik ve gece gündüz demeden, her türlü şahsi hesaptan uzak bir şekilde “hasbi” olarak mücadele verdik. Özellikle “Çözüm Süreci” gibi çok zor zamanlarda karşılaştığımız her türlü tehdit, baskı ve şiddete rağmen davamıza hizmet etmekten bir an olsun vazgeçmedik. Bir adım bile olsa geri adım atmadık. Tüm zorluklara yüklendiğimiz sorumluluğun bilincinde olarak göğüs gerdik. Davamıza sahip çıkmayı kendimiz için bir onur ve şeref vesilesi kabul ettik, her zaman da bunun gereği neyse onu yaptık. Davamıza, partimize ve ayrıca beraber siyaset yapmaktan onur duyduğumuz liderimiz Recep Tayyip ERDOĞAN’IN ismine, temsil ettiği mücadelesine zarar verecek her türlü olumsuz düşünceden, eylemden ve tavırdan uzak kalmayı da bir siyasi ilke olarak benimsedik. Ancak tüm bunlara rağmen son zamanlarda mevcut Van İl Başkanlığınca siyaset ahlakımıza, dava bilincimize yakışmayacak şekilde tüm geçmiş teşkilat mensuplarımızı hedef alan alçakça iftiralara maruz bırakıldık."

"Mevcut İl Başkanı Kayhan TÜRKMENOĞLU’NDAN önceki hiçbir aktif teşkilat döneminde gerek milletvekili, il, ilçe başkanlarımız tarafından kendi camiasını toplum nezdinde bu şekilde basın açıklamasıyla zan altında bırakan bir anlayış ve eylemle karşılaşmamıştık. Ülkemizin içinden geçtiği zorlu süreçlerde davamıza, partimize ve geride bıraktığımız seçim süreçlerine zarar vermemek adına bugüne kadar kendisinin yapmış olduğu yanlışları, iftira ve yalana dayalı sözleri şahsi ihtiras ve kibrin hâkim olduğu duruşunu eleştirdik, özelde kendisiyle paylaştık, kamuoyu nezdinde ise hep sessiz kalmayı tercih ettik. Ama bugün mevcut il başkanı Kayhan TÜRKMENOĞLU’NUN partimiz ve camiamız adına haddi aşan tavır ve açıklamalarına ısrarlı, planlı bir şekilde devam etmesi nedeniyle kendisiyle ilgili gördüğümüz yanlışları tüm kamuoyu ve genel merkezimizle paylaşmak zorunda kaldık. Kendisini “sütten çıkmış ak kaşık” gibi gören Kayhan TÜRKMENOĞLU, partimiz içinde belediye meclis üyeliği, milletvekilliği ve nihayetinde il başkanlığı yaptığı süre içinde bir birinden kıymetli siyaset büyüklerimiz ve dava erlerimize yol arkadaşlığı yapma şerefine nail olmuştur. "

 

"Şimdi beraber yürüdüğü ve geride bıraktığı yol arkadaşlarına akla ziyan iftiralar atmak, toplum nezdinde her birini zan altında bırakmak, itibar suikastı düzenlemek, toptancı bir şekilde kendi dışındaki herkesi kötü, yanlış göstermek davamıza ve beraber yürüdüğü yol arkadaşlarına en büyük hakaret ve ihanet olmuştur. Öncelikli olarak 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü Van İl Başkanı Kayhan TÜRKMENOĞLU’NUN talimatıyla İl Tanıtım Medya Başkanı tarafından tüm geçmiş teşkilatları 2 hedef alan, iftira ve ithamlarla dolu basın açıklaması 17 yıldır bu davaya ihlasla hizmet eden, bedel ödeyen ve şehit olan her bir dava mensubumuzu derinden üzmüş ve rencide etmiştir. Yapılan basın açıklaması asla masum ve iyi niyetli bir açıklama olmayıp dikkatli okunursa sinsice bir amaca hizmet ettiği görülmektedir. Tek başına mevcut İl Başkanı Kayhan TÜRKMENOĞLU’NU yüceltip, överek kuruluşundan bugüne kadar partimizde görev alıp hizmet sunmuş çok kıymetli Milletvekilleri, İl Başkanları ve yönetimleri, İlçe Başkanları ve yönetimlerini tüm kademeleriyle “halkı yanıltan, aldatan, şahsi menfaatlerinin peşinde koşan, hırsız, ihaleye fesat karıştıran” kişilermiş gibi gösterilmiş olmasını esefle karşılıyoruz. Bu iftiraların, yalanların Ak Parti camiamızı ve tüm teşkilat kademelerini kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırma çabası olduğunu görüyoruz. Bunun mevcutta partimizi temsil eden İl Başkan Yardımcısı tarafından dile getirilmiş olması, basın açıklaması şeklinde basına servis edilmesini kınıyoruz. "

 

"Ayrıca Kayhan TÜRKMENOĞLU FAN adlı Twitter hesabından 18.05.2019 saat 20:28 de paylaşılan twette yer alan; -“Bir yılı aşkın bir süredir kimseye ihale, rant sağlamadı ve partiyi iş bulma kurumuna çeviren işportasını ve işportacılarını ortadan kaldırdı. Şimdi anlıyor musunuz neden Kayhan TÜRKMENOĞLU’NU istemediklerini” denilmektedir. Bahse konu olan Kayhan TÜRKMENOĞLU FAN adlı hesaptan atılan tweet paylaşılmasından kısa bir sonra mevcut il yönetim kurulu üyelerince de beğenilip paylaşılmıştır. Kayhan TÜRKMENOĞLU’NUN öncelikle 1 Temmuz 2019 tarihindeki basın açıklaması sonrası aynı gün gerçekleşen İl Yönetim Kurulu toplantısında yapılan bu açıklama için tüm yönetim kurulu üyeleri huzurunda Tanıtım ve Medya Başkanını tebrik edip alkışladığı, överek bundan sonrada benzer şeyleri beklediğini dile getirmiş olduğu bilgisi toplantı sonrası birçok kişiyle paylaşılmış olup, öncesinde de 18.05.2019 tarihinde Twitter’daki fan hesabı hakkında sessiz ve tepkisiz duruşu bizleri tüm bu açıklamaların kendisinden habersiz olmadığı kanaatine sevk etmiştir. "

 

"Şimdi 2002 den bugüne partimizin farklı kademelerinde aziz milletimize, davamıza ihlasla hizmet eden geçmiş dönem Ak Parti teşkilat mensupları olarak il başkanı Kayhan TÜRKMENOĞLU’NA teşkilatımızın ve kamuoyunun da cevabını merakla beklediği bazı soruları tüm kamuoyunun huzurunda sormak istiyoruz. İddia edildiği gibi partimizde şahsi hesapları olan, hırsızlık yapan, haksızlık yapan, ihaleye fesat karıştıranlar var ve bunu biliyorsanız davamıza, milletimize ihanet eden bu kişiler hakkında neden şimdiye kadar ilgili savcılığa elinizdeki belgelerle suç duyurusunda bulunmadınız? Bugünden itibaren Kayhan TÜRKMENOĞLU bu itham ve iddialarına ilişkin bilgi ve belgeleri ilgili Cumhuriyet Savcılığına vermezse namerttir, müfteridir. İl Başkan Yardımcınız ilgili basın açıklamasında; 3 “Türkmenoğlu’nun önemli ilkelerini olmazsa olmaz kabul ederek hayata geçirmeye çalışıyoruz.” diye söze başlamış. Davamıza gönül vermiş ve hizmet etmiş kişiler olarak şunu merak ediyoruz! Fani olan kişilerin bireysel varlığı ne zamandan beri davamızın esas ilkelerinin ve varlığının önüne geçmeye başladı? Böylesine siyasi ahlak ve edep sınırlarını aşan bir açıklamayı neden veya hangi amaçla yaptırdınız? Yoksa bu açıklamalardan hoşnut musunuz, söylenenler kibir ve egonuzu mu tatmin ediyor? Bahsedilen Kayhan TÜRKMENOĞLU’NUN ilkeleri denilirken davamızın temel ilkelerinin dışında şahsi ilkelerinizden mi bahsediyorsunuz?

 

Kamuoyunda sıkça konuşulan ve size ait olduğu iddia edilen şirket veya şirketleriniz aracılığıyla birçok kamu kurumuna SİZE EMANET EDİLEN İL BAŞKANLIĞI MAKAMININ GÜCÜNÜ kullanarak MAL SATIP, YÜKSEK KÂRLAR elde ettiğiniz söyleniyor. Bu iddialar doğru mudur?

Bu konuda gerekli açıklamaları tüm detaylarıyla teşkilatımıza ve kamuoyuna açıklamanızı bekliyoruz. Bu iddialar doğruysa bu tavır partimizin kurumsal gücünü şahsi hesaplarınız için kullanmak anlamına gelmiyor mu? Bizler buna inanmak istemiyoruz?

Keza il başkanı olarak atamanız yapıldıktan sonra yine SİZE EMANET EDİLEN İL BAŞKANLIĞI MAKAMININ GÜCÜNÜ kullanarak bir resmi kurumu kendi binanıza kiracınız olarak taşıttınız mı?

Partinin tüzüğünde belli olan ve kongre ile görevlendirilen İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Yürütme Kurulu Üyeleri varken “İL BAŞKANI DANIŞMANI” unvanını sahiplenip, kraldan çok kralcı kesilen, yetkisi olmadığı halde İl Yönetim ve Yürütme Kurulu Üyeleri üzerinde yetki sahibi olan, partimizin ve İL BAŞKANLIK MAKAMININ GÜCÜNÜ KULLANARAK SİZİN ADINIZA Van’daki tüm kurumlara ve sağa sola EMİRLER/TALİMATLAR yağdıran bir devlet memurunu yetkilendirdiğiniz doğru mu?

Yoksa varlığından ve yaptıklarından haberdar değil misiniz? Bu da sizin için övgüyle bahsedilen kurumsal ilkeleriniz arasında mı yer alıyor?

Yine il başkanı olarak atamanız yapıldıktan sonra partimizde hiçbir siyasi unvanı, resmi yetkisi olmamasına ve İl İdari Mali İşler Başkanınız olmasına rağmen 24 Haziran seçimlerine kadar partimizin Van İl Başkanlığına ait resmi banka hesabını kullanmak adına yetkilendirdiğiniz İL BAŞKANI DANIŞMANI unvanını kullanan aynı devlet memurunun partimiz resmi banka hesabında işlem yaptığı, partinin parasını kullandığı iddiası doğru mu? Yoksa buda “vazgeçilmez kurumsal ilkeleriniz” arasında mı yer alıyor?

Çok sık vurguladığınız “Kurumsallaşmadan” kastınız milletimizin sahibi olduğu partimizin il binasında başkanlık katına şifreli kapılar koyup, halkın yüzüne kapıları kapatıp, geçmişin terör 4 ve çukur siyasetinin beraberinde getirdiği ağır şartlarına rağmen her gün yüzlerce insanın ziyaret ettiği PARTİ KORİDORLARI ARTIK NEDEN BOMBOŞ?

 

Kamuoyunda çok sık dile getirilen ve büyük tepkilere yol açacak şekilde Ak Partinin asıl sahibi olan halkımızın ihtiyaç sahibi onurlu ve şerefli evlatları il başkanlığı makamında sizinle görüşüp helal ekmek kazanmak için iş istediklerinde; -“Burası İŞ-KUR değil, kimse bana artık iş için gelmesin.” derken haddi aşıp küçümseyen, dalga geçen, kovan bir üslupla “ev sahibini evinden kovan kiracı” tavrını neden sergilediniz? Farklı kurumlara, farklı zamanlarda İŞE ALINACAK KİŞİLERE gizlice REFERANS olup işe yerleştirdiğiniz ve bu işlerinizi de İL BAŞKANI DANIŞMANI unvanıyla ortalıkta gezen bir devlet memurunun eliyle yaptırdığınız iddiaları doğru mu?

Yine kurumsallaşma derken bizi biz yapan ve kurumsal yapımızda en önemli değerimiz olan “partimizin hafızası ve omurgası” konumundaki önemli isimler sizin döneminizde neden dışlandı? 17 yıllık millete hizmet yolculuğumuzda il ve ilçe ana kademeleri, gençlik ve kadın kolları teşkilatlarımızın yanı sıra il genel ve belediye meclis üyelerimiz, mahalle, sandık yönetimleri, müşahitlerimiz ile teşkilatlarımızın farklı kademelerinde aktif görev alan dava erlerini samimi bir şekilde partimize ve davamıza hizmet etmek isterken küçük ve şahsi ihtiraslarınızla neden uzaklaştırdınız? Yoksa bu da mı vazgeçilmez “kurumsal ilkelerinizden” biriydi?

Yerli ve milli vurgusunu yanlış anlayıp bu şehrin her bir etnik ve aşiret yapısını, ailelerini zenginlik görüp, birlik ve beraberliği tesis edip seçimlerde daha başarılı sonuçlar elde etmek varken; ayrıştıran, dışlayan, ötekileştiren, küçümseyen bir dil kullanıp ciddi bir halk ve seçmen kitlesinde küslük ve kırgınlıklara neden yol açtınız? Bu da mı “vazgeçilmez kurumsal ilkelerinizden” biri? 31 Mart seçimlerinde başta Van Büyükşehir Belediyesi olmak üzere 8 ilçe belediyesini kaybedecek şekilde başarısız olmanız yine vazgeçilmez kurumsal ilkeleriniz arasında mı? Geçmiş teşkilatlarımız döneminde farklı seçimlerde %52’lere kadar çıkan oy oranımızın sizin döneminizde %30’lara kadar düşmesi de mi sizin kurumsal ilkelerinizden biri? 31 Mart öncesi Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’IN Van’ı teşriflerinde caddeleri ve miting alanlarını hınca hınç dolduran halkımız ne oldu da sandığa gitmek, oy vermek istemedi? Yoksa ötekileştiren, ayrıştıran ve küstüren üslubunuz mu buna neden oldu? Yüzde 80’i Ak Partili olan 159.000 seçmen en son seçimde neden oy kullanmadı?

 

Basın açıklamasında daha önce 2 olan milletvekili sayımızı 3’e çıkardığınızı söylerken 3’üncü milletvekilinin ittifak oylarıyla kazanıldığını halkımızın bilmediğini mi zannediyorsunuz? 5 Belediye başkanlık sayısını da 2’den 7’e çıkardık derken Van halkının aklıyla alay mı ediyorsunuz? Oysaki 2014 yılında kazandığımız 2 belediyeden 1’ini 31 Mart seçimlerinde tekrar kazandık. Bunun yanı sıra yeni olarak da sadece 3 belediye başkanlığı kazandığınızı ve yeni kazanılan 3 belediyenin sandık, seçmen ve nüfus yoğunluğunun kaybedilen TUŞBA belediyesinin yarısı bile etmediğini halkımızın ferasetinden saklayacağınızı mı zannediyorsunuz?

Bu arada bir başka partinin tercihi sonucu yasaların vermiş olduğu imkânları kendi başarısı olarak görmeniz ve göstermeniz de ne büyük bir gaflettir. Yapmış olduğunuz basın açıklamanızla geçmiş teşkilatları “fitneci” şeklinde suçlamakla aslında sizin Ak Parti camiası içinde nasıl bir fitneye yol açtığınızı görmüyor musunuz? Ayrıca geçmişteki teşkilat mensuplarımızı kastederek “kimi şahısların farklı partilerde gözü ve gönlü olduğunu” söylerken hiç aynaya baktınız mı? Bizce hesabı olanları başka yerde aramaya gerek yok! Her zaman karşı olduğumuz “çamur at izi kalsın” yaklaşımının ahlaki ve insani olmadığını buradan tekrar yüksek sesle paylaşıyoruz. Ve bu ayrıştırıcı yaklaşımla hep birlikte güçlü bir şekilde mücadele etmeye devam edeceğimizi de tekrar buradan paylaşıyoruz. Mevcut il başkanı Kayhan TÜRKMENOĞLU kendisine EMANET EDİLEN İL BAŞKANLIĞI MAKAMININ VE TEŞKİLATIMIZ ADINA YÜKLENDİĞİ SORUMLULUĞUN bir gereği olarak geçmiş teşkilat mensupları hakkındaki suçlama ve iftiraları kişi ve olay olarak ispatlayıp, belgelemek zorundadır.

 

Aksi takdirde iddialarını ve iftiralarını belgeyle ispatlamazsa Van kamuoyu huzurunda tüm geçmiş teşkilatlarımızdan özür dilemelidir. Partimizin kuruluşundan bugüne kadar samimiyetle hizmet eden dava mensuplarının tamamını toplum nezdinde iftira ve yalan beyanla zan altında koyan bu açıklamaların gereğini yapmak üzere başta GENEL BAŞKANIMIZ olmak üzere GENEL MERKEZİMİZİN YAŞANAN OLAYIN CİDDİYETİNE BİNAEN BİRAN ÖNCE KONUYA EL KOYMASINI BEKLİYORUZ. Aziz milletimize ve davamıza hizmet etmek bizler için en büyük onur vesilesi olmuştur ve bundan sonra da olmaya da devam edecektir. Kamuoyuna ve tüm teşkilatlarımıza saygılarımızla.”


Şehrivan haber

Etiketler
  Editör: vandahaber
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET Haberleri
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 20 5 9 72 36 69 +36
2 Medipol Başakşehir 34 19 5 10 49 22 67 +27
3 Beşiktaş 34 19 7 8 72 46 65 +26
4 Trabzonspor 34 18 7 9 64 46 63 +18
5 Yeni Malatyaspor 34 13 13 8 47 46 47 +1
6 Fenerbahçe 34 11 10 13 44 44 46 0
7 Antalyaspor 34 13 15 6 39 55 45 -16
8 Atiker Konyaspor 34 9 8 17 40 38 44 +2
9 Alanyaspor 34 12 14 8 37 43 44 -6
10 Kayserispor 34 10 13 11 35 50 41 -15
11 Çaykur Rizespor 34 9 11 14 48 50 41 -2
12 Sivasspor 34 10 13 11 49 54 41 -5
13 MKE Ankaragücü 34 11 16 7 38 53 40 -15
14 Kasımpaşa 34 11 17 6 53 62 39 -9
15 Göztepe 34 11 18 5 37 42 38 -5
16 Bursaspor 34 7 11 16 28 37 37 -9
17 BB Erzurumspor 34 8 15 11 36 43 35 -7
18 Akhisarspor 34 6 19 9 33 54 27 -21
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 17 10 2 5 30 10 35
2 Gençlerbirliği 17 11 4 2 26 13 35
3 Denizlispor 17 9 2 6 33 12 33
4 Adana Demirspor 17 9 3 5 32 15 32
5 Altınordu 17 9 4 4 30 15 31
6 Ümraniyespor 17 9 5 3 25 17 30
7 Gazişehir Gaziantep FK 17 8 5 4 26 15 28
8 Boluspor 17 8 5 4 25 18 28
9 İstanbulspor 17 8 5 4 27 28 28
10 Balıkesirspor Baltok 17 8 6 3 26 23 27
11 Eskişehirspor 17 7 4 6 23 22 27
12 Altay 17 7 5 5 24 15 26
13 Osmanlıspor FK 17 8 7 2 22 19 26
14 Giresunspor 17 6 8 3 19 22 21
15 Adanaspor 17 3 8 6 21 25 15
16 Afjet Afyonspor 17 3 8 6 19 30 15
17 Elazığspor 17 3 10 4 19 28 13
18 Kardemir Karabükspor 17 0 14 3 7 43 3
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 17 13 2 2 45 13 41
2 Fatih Karagümrük 17 13 2 2 35 15 41
3 Menemen Belediyespor 17 10 2 5 34 19 35
4 Tuzlaspor 17 10 4 3 36 14 33
5 Sivas Belediyespor 17 9 3 5 36 21 32
6 Etimesgut Belediyespor 17 8 3 6 24 13 30
7 Bandırmaspor 17 9 5 3 28 20 30
8 Tarsus İdman Yurdu 17 8 5 4 35 26 28
9 Pendikspor 17 7 3 7 30 22 28
10 Şanlıurfaspor 17 7 4 6 23 15 27
11 Kırklarelispor 17 7 4 6 22 17 27
12 Zonguldak Kömürspor 17 7 5 5 19 16 26
13 Kahramanmaraşspor 17 7 6 4 21 21 25
14 Konya Anadolu Selçukspor 17 5 5 7 28 32 22
15 Bak Spor 17 4 5 8 16 28 20
16 Fethiyespor 17 4 6 7 14 18 19
17 Tokatspor 17 5 9 3 15 20 18
18 Darıca Gençlerbirliği 17 3 11 3 13 36 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 16 10 0 6 35 14 36
2 Tire 1922 16 9 0 7 29 10 34
3 Hekimoğlu Trabzon 16 9 2 5 23 9 32
4 Nevşehir Belediyespor 16 7 2 7 30 16 28
5 Ergene Velimeşe 16 8 5 3 22 15 27
6 Karaköprü Belediyespor 16 8 5 3 25 19 27
7 Silivrispor 16 7 4 5 18 10 26
8 Artvin Hopaspor 16 6 3 7 17 13 25
9 Erzin Belediyespor 16 6 4 6 31 18 24
10 Erbaaspor 16 6 4 6 20 13 24
11 Şile Yıldızspor 16 7 7 2 32 24 23
12 Gebzespor 16 6 5 5 18 14 23
13 Yomraspor 16 5 4 7 20 17 22
14 Batman Petrolspor 16 6 6 4 15 17 22
15 Kozan Belediyespor 16 5 4 7 17 18 22
16 Büyükçekmece Tepecikspor 16 6 7 3 19 20 21
17 Körfez Spor Kulübü 16 1 12 3 9 37 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/05/2019 İstanbulspor 2 - 5 Yukatel Denizlispor
 18/05/2019 Gençlerbirliği 1 - 2 Adana Demirspor
 18/05/2019 Giresunspor 3 - 1 Altınordu
 18/05/2019 Kardemir Karabükspor 1 - 6 Gazişehir Gaziantep FK
 18/05/2019 Adanaspor 1 - 4 Osmanlıspor FK
 17/05/2019 Altay 4 - 0 Elazığspor
 17/05/2019 Boluspor 3 - 2 Eskişehirspor
 17/05/2019 Balıkesirspor 0 - 3 Hatayspor
 17/05/2019 Afjet Afyonspor 2 - 2 Ümraniyespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/05/2019 Anadolu Selçukspor 4 - 3 Menemen Belediyespor
 04/05/2019 Bandırmaspor 2 - 1 Fethiyespor
 04/05/2019 Bak Spor 0 - 0 Kırklarelispor
 04/05/2019 Tarsus İdman Yurdu 3 - 1 Darıca Gençlerbirliği
 04/05/2019 Etimesgut Belediyespor 4 - 0 Zonguldak Kömürspor
 04/05/2019 Manisa BBSK 2 - 0 Sivas Belediyespor
 04/05/2019 Pendikspor 6 - 3 Kahramanmaraşspor
 04/05/2019 Şanlıurfaspor 1 - 1 Tuzlaspor
 Hük. Fatih Karagümrük 3 - 0 Tokatspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/05/2019 Körfez Spor Kulübü 1 - 4 Nazilli Belediyespor
 04/05/2019 Büyükçekmece Tepecikspor 2 - 1 Kozan Belediyespor
 04/05/2019 Batman Petrolspor 1 - 2 Nevşehir Belediyespor
 04/05/2019 Yomraspor 1 - 3 Tire 1922
 04/05/2019 Erbaaspor 1 - 0 Gebzespor
 04/05/2019 Erzin Belediyespor 2 - 3 Artvin Hopaspor
 04/05/2019 Hekimoğlu Trabzon 1 - 2 Karaköprü Belediyespor
 04/05/2019 Şile Yıldızspor 0 - 3 Silivrispor
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI