Sünnetçioğlu’dan Bayram Uyarısı

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu’ Ramazan Bayramı öncesi önemli bir uyarıda bulundu.
 Tarih: 21-05-2020 12:43:20   Güncelleme: 21-05-2020 12:58:20
Sünnetçioğlu’dan Bayram Uyarısı

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu’ Ramazan Bayramı öncesi ilimizde AVM, berberler, pastane ve tatlı imalathanelerinde yoğun bir çalışma var. Bayram öncesi salgın tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağında da bu iş yerlerinde yoğun mesai yapıldığını görmekteyiz, İşletmeciler, koronavirüse karşı tedbirlerini kendileri alması gerektiğinin altını çizmek isterim.

 

Doç. Dr. Sünnetçioğlu’ Ramazan bayramını yaklaşmasıyla "Genel anlamda kontrollü sosyal hayat olarak tanımladığımız ikinci dönemde maskenin ve 1,5 metre mesafenin önemli olduğunun Kalabalık ortamlar oluşturmadan, mesafe kuralına uymak şartıyla, maske kullanarak yeni bir salgın oluşturulmayacağını ve hepimiz bu anlamda uygun ifade tarzlarıyla birbirimizi uyarabiliriz dedi. Eğer bu tedbirlere uyma noktasında gayret içinde olursak başarı sağlanacağımız anlamına gelir ve sadece kişinin kendi sağlığıyla ilgili bir sorun değil hepimizin sağlığını ilgilendiren bir salgından bahsediyoruz. Vatandaşlarımızdan aileleri ve sevdikleri için daha dikkatli olunmasını gerektiğini belirtti.  

Doç. Dr. Sünnetçioğlu’ “Ramazan Bayramı’nda alışkanlıklarımız anne-babaların elini öpmek. ‘Elimi yıkadım, maskemi taktım öptüm’ derken, riskli grubu tehlikeye atabilme şansımız oluyor. O yüzden  Kontrollü sosyal hayat dönemi olduğunu ve mutlak maske ve mutlak mesafe kuralını uygulamamız. Bu bayram da bizim için bir sınav bayramda tokalaşmayacağız, öpüşmeyeceğiz, uzaktan selamlaşacağız sabır edeceğiz.

 

Mahalle, Apartman ve sitelerde oturan vatandaşlarımızı uyarmak isterim; misafirliklerine ara vermemiz gerektiğini, ramazan bayramında da yüz yüze görüşme yerine telefonla, görüntülü olarak büyüklerimizi arayarak bayramlarını kutlamamızın daha doğru olacağını ve bu zor süreci el birliğiyle, en az hasarla atlatacağımızı ve bu salgından hem ülke hem sağlık sistemi olarak güçlenerek çıkacağımıza inanıyoruz sağlıklı günlere hep beraber döneceğiz inşallah tüm vatandaşlarımızın ramazan bayramını en içten duygularımla kutluyorum dedi.

HEPİMİZİN SAĞLIĞINI İLGİLENDİREN BİR SALGIN ’’ EVDE KAL VAN" 

  Editör: Vandahaber   Kaynak: Editör
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI