Sporseverlere güzel haber! Edremit Belediye Spor Kulübü Kuruldu

Van’ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın talimatları sonucu Edremit Belediye Spor Kulübü kurulurken, kente yeni bir takım daha kazandırıldı.
 Tarih: 11-03-2020 17:43:53
Sporseverlere güzel haber! Edremit Belediye Spor Kulübü Kuruldu

Spora ve sporcuya büyük önem veren spor aktivitelerinin arttırılması yönünde çalışmalar yürüten

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Edremit ilçesinin ilk takımını da kurarak, hayata geçirdi. Belediye bünyesinde faaliyetlerini sürdürecek olan spor kulübü, aynı zamanda diğer spor branşlarında içerisinde barındıracak. Tüm resmi işlemleri tamamlanan Edremit Belediye Spor Kulübü 2. Amatör Kümede Mayıs 2020 itibari ile ilk maçına çıkacak.

 

Amaçlarının

yerel değerlere sahip çıkarak, geleceğimiz olan çocukları ve gençleri sporla birlikte sosyal ve kültürel etkinliklerle buluşturmak olduğunu ifade eden Başkan Say, “Hedefimiz tüm branşlarda ulusal ve uluslararası arenada Edremit özelinde hem Van'ı hem de ülkemizi temsil edecek sporcular yetiştirmektir.

 

Takım ve ferdi tüm branşları da içerisinde barındıracak olan Edremit Belediye Spor Kulübü’müzde sosyal,

kültürel ve sportif faaliyetlerle adından söz ettirecek bir şehir planlama arzusundayız.  Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim en değerlilerimizdir. Onlar için ne kadar hizmet yapsak az olur. Edremit’imizi hem sosyal hem kültürel hem de sportif faaliyetlerde bölgede söz sahibi yapmak için ilk adımımız olan spor kulübümüzü kurduk. Sporu ilçe geneline yayarak bütün herkesin faydalanabileceği bir yapıya kavuşturacağız” diye konuştu.

 

  Editör: Vandahaber   Kaynak: İHA
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SPOR Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI