İşte Van esnafın beklediği Müjdeli Haberler

Berge, esnaf ve sanatkarın yıllardır beklediği müjdeli haberlerin geldiğini belirtti.
 Tarih: 25-03-2020 07:48:17   Güncelleme: 25-03-2020 08:40:17
İşte Van esnafın beklediği Müjdeli Haberler

VANESOB Başkanı Berge, esnafa destek paketleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ateşekkür etti.

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge,koronavirüsün ekonomiye getirdiği olumsuzlukların desteklerle azaltılabileceğini söyledi.

 

Resmi borçların ertelenmesi, resmi kurumların kiracısı olan esnaftın kirasını ertelemesi ve resmi kurumların kiracısı olan ve işyeri kapatılan esnaftan kira alınmaması gibi önlemlerin alındığını hatırlatan Berge, sicil affı, esnafa 50 bin TL destek ve çek düzenlemesinin son derece önemli adımlar olduğunu söyledi. İşte VANESOB Başkanı Berge’nin yaptığı açıklama:

 

“Sayın cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz”

“TBMM’nin bu zor günlerde vatandaşlarımızı ve esnafımızı memnun eden tedbirler alması sevindiricidir. Düzenlemelere öncülük eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve esnafımıza 25 bin lira nakit kredi ve 25 bin lira ticari kart desteği ekonomik paketini açıklayan Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a teşekkür ediyoruz.

 

“Yeni düzenlemeler olumlu sonuçlar verecek”

“Karşılıksız çek nedeniyle verilen hapis cezalarının ekonomik sorunlar nedeniyle ertelenmesi ve sicil affiolumlu bir gelişmedir.Yeni düzenlemeler ile kara listede olan ve korona virüs salgını nedeniyle adeta can çekişen esnaf ve sanatkarımızrahat bir nefes alacaktır.”

 

  Editör: Vandahaber   Kaynak: İHA
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABER Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI