Ersoy, güçlerimizin en temel vazifesi için çalışıyoruz

İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin Van’da
 Tarih: 14-11-2019 21:25:41
Ersoy, güçlerimizin en temel vazifesi için çalışıyoruz

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, çeşitli ziyaretlerde bulunup bölgedeki birlikleri denetleme amacıyla Van’a geldi.

Van Ferit Melen Havalimanında Vali Mehmet Emin Bilmez, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit ve İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ tarafından karşılanan Bakan Yardımcısı Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin, buradan Valiliğe geçti.

 

Valilik Şeref Defterinin imzalanmasının ardından Bakan Yardımcısı Ersoy gazetecilere açıklamalarda bulundu. Ersoy, hem sınır içerisinde hem de sınır dışında terörle mücadelenin kararlılıkla devam ettiğine dikkat çekti.

Barış Pınarı Harekatıyla sağlanan askeri ve siyasi üstünlüğü o bölgede korumaya devam ettiklerini ifade eden Bakan Yardımcısı Ersoy, "Yaz döneminde başlayan Kıran 1, Kıran 2, Kıran 3 operasyonlarıyla terör örgütünün içerideki yapılanmasına Pençe 1, Pençe 2, Pençe 3 operasyonlarına paralel olarak çok ciddi darbe vurmuştuk. Akabinde Kıran 4 Operasyonunu başlattık. Başlattığımız bütün operasyonlar aralıksız ve kesintisiz devam ediyor" dedi.
1 Ekim'e kadar devam eden yaz operasyonlarıyla çok verimli neticeler alındığını anlatan Ersoy, 1 Ekim'den itibaren başlatılan kış operasyonlarıyla da terör örgütüne tarihinin en ağır darbesinin vurulduğunu kaydetti.

 

Dün itibariyle Van, Şırnak ve Hakkari illeri sınırları içerisindeki Faraşin Bölgesinde Kıran 6 Operasyonunun başlatıldığını anımsatan Ersoy, şunları kaydetti:

"Bu operasyonlarımız ülkemizin her noktasında huzuru ve sükunu kalıcı kılana, asayişimizi, güvenliğimizi tehdit etmeye girişecek tek bir unsur kalmayana kadar kararlılıkla devam edecek. Türkiye Cumhuriyeti, varlığına, bütünlüğüne kast eden unsurları hem içeride hem de dışarıda tamamen etkisiz hale getirilene kadar operasyonlara devam edecek. Bugüne kadar çok özverili şekilde, kahramanca mücadele eden ve gerçekten terör örgütüne tarihinin en ağır darbelerini vuran bütün kahramanlarımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz. Şuanda Türkiye genelinde 500 rakamlarla ifade edebileceğimiz kadar bir teröristin olduğunu değerlendiriyoruz. Bütün bilgilerimiz bu doğrultuda. Halkımızın daha huzurlu, daha güvenli, daha istikrarlı bir hayata kavuşması için bunun sıfıra inmesini sağlamak devletimizin ve güvenlik güçlerimizin en temel vazifesi. Bunun için çalışıyoruz."

Bakan Yardımcısı Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin, daha sonra Vali Mehmet Emin Bilmez’in makamında değerlendirme yaparak, İl Jandarma Komutanlığına geçti.

 

  Editör: Vandahaber   Kaynak: İHA
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI