Bugun...

Bozkurt'tan adaylık açıklaması

Haberinin üzerine Şemsettin Bozkurt'tan açıklama geldi. Peki, Bozkurt adaylık başvurusunda bulundu mu, kendisine adaylık teklifi geldi mi?

 Tarih: 10-12-2018 11:15:24

Bozkurt'tan adaylık açıklaması

31 Mart yapılacak olan yerel seçimler öncesi siyaset kazanı kaynamaya devam ediyor. Önceki gün HDP'nin Van Büyükşehir Belediyesi adayı Bozkurt mu? Haberinin üzerine Şemsettin Bozkurt'tan açıklama geldi. Peki, Bozkurt adaylık başvurusunda bulundu mu, kendisine adaylık teklifi geldi mi? Ayrıntılar haberimizde...

 

Halkların Demokratik Partisi'nde (HDP) belediye başkanlığı adaylık başvuru süreci devam ediyor. Van'da adaylık başvurusu alan HDP'de son başvuru tarihi 12 Aralık olarak belirlenirken, Van Büyükşehir Belediye başkan adayının kim olacağı ise en çok merak edilen konu oldu. Birçok ismin geçtiği HDP için dün Yeni Doğu Gazetesi olarak Van Organize Sanayi Bölgesi (Van OSB) eski Başkanı Şemsettin Bozkurt isminin konuşulduğu sizlerle paylaşmıştık. İsmi geçen Bozkurt adaylık süreciyle ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Peki Bozkurt HDP'den aday olacak mı? Kendisine teklif götürüldü mü? İşte tüm bilinmeyenlerin cevabı...

 

"BOZKURT: ADAYLIK TEKLİFİ YOK, SADECE SÖYLENTİ VAR"

HDP Van Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı konusunda kamuoyunda yer alan haberler üzerine ulaştığımız Şemsettin Bozkurt şu açıklamayı yaptı: “Adaylık başvurusu yapmadım, teklif edilirse ailem ve çevremle değerlendirip karar vereceğim” dedi.

 

HDP'den Van Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ile ilgili olarak bir teklif almadığını ifade eden Bozkurt şunları söyledi: “Benim adaylığım ile ilgili bilgim sizin bilginiz kadar. Siz ne biliyorsanız ben de onu biliyorum. Birkaç gazeteci kardeşimiz beni aradı, ‘Bazı yöneticiler tarafından birkaç kişinin ismi üzerinde kamuoyu yoklaması yapılmış, sizin isminiz açık arayla ön plana çıkmış. Kamuoyu araştırması sonuçlarını kendi içlerinde birileri karşı çıkmış, birileri de olumlamış’ diye söyledi. HDP Parti Teşkilatı’ndaki gelişmeler söylenti şeklinde bana ulaşan bilgilerdir. Sanıyorum bu bilgileri yine bazı yöneticiler gazetecilerle paylaşmış ve onlar da yazınca Van’da gündem oldu.” 

 

-ADAYLIK BAŞVURUSU YAPMAMI İSTEDİLER"-

 

Kamuoyunda adaylığı ile ilgili olarak oluşan gündemin sadece söylentiden ibaret olduğuna dikkat çeken Bozkurt, “Adaylık konusundaki tüm bu gelişmeler benim bilgim dışındadır. Ancak beni arayıp başvuru yapmamı isteyenler oldu. Ben de henüz herhangi bir başvuru yapmadım. Genel Merkezden de milletvekilleri arayıp başvuru yapmamı isteyenler oldu. Ben de henüz ‘Başvuru yapmadım, ama adaylık verilmesi durumunda aileme ve çevreme danışarak karar vereceğim’ dedim. Sonuç olarak şu anda bir adaylık başvurum olmadı, yani somut bir şey yok. Kamuoyunda gündeme gelen kısımlar da sadece söylentilerden ibarettir” diyerek, HDP’den yapılan resmi açıklamaya göre adaylık müracaat süresinin 12 Aralık 2018 tarihinde sona ereceğini söyledi.

 

-KAMUOYU ARAŞTIRMALARININ YÖNETİM ÜZERİNDE ETKİ YARATTIĞI SÖYLENTİLERİ VAR

HDP’de aday belirleme sürecinin kamuoyu araştırmaları sonuçlarına göre mi, ön seçimle mi ilerleyeceğini bilinmediğini belirten Bozkurt şu ifadeleri kullandı: “Kamuoyu araştırmasında çıkan isimlerin HDP Genel Merkezi’ne götürülmesi yönünde yönetim kendi içinde yoğun tartışmalar ve değerlendirmeler yürütüyor. Genel Merkeze götürülmesine olumsuz bakan bazı yöneticilerin ise ‘Biz önseçim yapacağız ondan sonra götüreceğiz’ diyorlarmış. Bu konuda parti içerisinde konu hakkındaki değerlendirmelerin devam ettiğini bunun için sürecin nasıl ilerleyeceğini bilinmiyorum.”

 

"BOZKURT: ADAYLIK VERİLİR VE KAZANIRSAM, HİZMET ESASLI BELEDİYECİLİK YAPARIM"

İş insanı sağduyusu ile halka ve kente hizmet etmeyi temel amaç edindiğini söyleyen Bozkurt son olarak, “Şayet adaylık verilmesi ve benim de değerlendirmem sonucunda kabul edip seçilmem halinde, bir iş insanı sağduyusu ile halkın ve kentin yararına olan, beklentilerini karşılayan, hizmet odaklı bir çalışma yapacağıma inanıyorum. Benim bugüne kadar sürdürdüğüm vizyon çizgisi doğrultusunda bir hizmet yürüteceğimi, asla dar bir kalıba sığan belediyecilik anlayışı taşımayacağımı halkımızın bilmesini isterim. Dolayısıyla bir kamuoyu baskısı oluşmuş, ancak nasıl neticelenir bilemiyorum. Allah’tan herşeyin hayırlısını diliyorum." Şeklinde konuştu.

  Editör: vandahaber
Etiketler
  Kaynak: Yeni doğu gazetesi

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABER Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI