102 iş makinesIYLA Van Büyükşehir Belediyesinden kış hazırlığı

Van Büyükşehir Belediyesi, karla mücadelede kullanacağı 102 iş makinesinin bakım ve onarımını yaptı.
 Tarih: 01-11-2019 09:28:57
102 iş makinesIYLA Van Büyükşehir Belediyesinden kış hazırlığı

Makine İkmal Daire Başkanlığına bağlı atölyelerde

belediyenin kendi iş gücü ile yapılan tamir, bakım ve onarım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bugüne kadar yapılan çalışmayla 32 greyder, 24 loder, 15 ekskavatör, 8 dozer, 17 hidromek ve 6 kar küreme makinesinin bakım onarımı tamamlandı.

 

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatlarıyla

kış hazırlıklarına erken başladıklarını belirten Makineİkmal Daire Başkanı Selim Elhansu, sorunsuz bir kış sezonu geçirmek için 14 atölyede 56 personelin hummalı bir çalışma ortaya koyduğunu söyledi. Kent merkezi ve 13 ilçede kullanılacak olan toplam 102 iş makinesinin karla mücadele için hazır olduğunu ifade eden Selim Elhansu, “İlimiz kış mevsiminin çetin geçtiği ve uzun sürdüğü bir coğrafyada yer alıyor. Bu nedenle bizler de kış hazırlıklarımızı erken başlattık. Bugün itibarıyla kışlık lastik, antifriz ve iş makinesi zincirleri noktasında tüm hazırlıklarımızı tamamladık

 

Ayrıca 102 iş makinemizin de bakım onarımlarını yaptık.

Eksikliklerimizi giderdik. Karla mücadeleye hazır bir şekilde bekliyoruz. En uzak ilçelerimizden başlayarak araçlarımızın tamir, bakım ve onarımlarını yapmaktayız. Malum bizim tüm araçlarımız hizmet aracı olduğundan yaz-kış fark etmeksizin çalıştırılmaktadır. Yaz aylarında yol çalışmalarında kullanılan bu araçlarımızı kış aylarında ise karla mücadelede kullanıyoruz” dedi.

  Editör: vandahaber   Kaynak: İHA
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNCEL Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI