Bugun...

YYÜ İşbirliği Protokol İmzalandı

YYÜ Ziraat Fakültesi ile Erciş Açık Ceza İnfaz Kurumu Arasında İşbirliği Protokol İmzalandı

 Tarih: 13-04-2018 11:03:07

YYÜ İşbirliği Protokol İmzalandı

 

 

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığından bir heyet Van Erciş Cumhuriyet Başsavcılığına Bağlı  Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından kurulan Damızlık Kaz Üretme Çiftliği'nde gezi ve incelemelerde bulunduktan sonra iki kurum arasında işbirliği protokolü imzalandı.

 

Damızlık Kaz Üretme Çiftliği'nde üretimin bilimsel esaslar ışığında yapılması ve ortak bilimsel çalışmaların yapılmasını kapsayan protokol  Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semra Demir ile Erciş Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan tarafından imzalandı.

 

Protokolde çiftlikte bulunan 200 adet damızlık sürünün kuluçka, civciv ve büyütme esnasında Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü öğretim üyeleri Doç. Dr. Filiz Karadaş, Dr. Öğretim Üyesi Elif Babacanoğlu ve Dr. Öğretim üyesi H. Cem Güler tarafından bilimsel teknik destek verilmesi karara bağlandı.  Ayrıca sürü verimini artıracak bilimsel çalışmaların yapılması hususunda da işbirliği yapılması kararı alındı.

 

Cumhuriyet Savcısı Olğay Toy ve Cezaevi Müdürü Hasan Hüseyin Özdağ'ın da katıldığı Protokol töreni imzaların atılmasının ardından kaz çiftliğinin gezilmesi ile son buldu.

  Editör: vandahaber
  Kaynak: editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Van'da hangi partinin adayına oy vermeyi düşünüyorsunu?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI