Bugun...

Erkek Bonkör Olursa

 Tarih: 04-09-2016 09:19:00
Ümmiye Yılmaz Erçevik

VAN HABER - “Erkekler sevdiklerine bonkör sevmediklerine cimri mi olurlar? Nişanlım iki senedir bana tek bir gül almadı. Özel günlerde ise hep bir mazeret üretti. Ya hastalandı. Ya da iş seyahatine çıktı… Demet /Eskişehir”

 

Evleneceğiniz erkek çevresine karşı bonkör olursa burnunuz borçtan çıkmaz. Ne yani cimri bir erkekle mi evlenelim diyenleri duyar gibiyim. Evet, gerekiyorsa mutlu olacaksanız etrafına gereksiz yere para saçmaktan çekinmeyen bir erkek yerine cimri bir adamla evlenin. Zaten ideal erkek eşine bonkör olandır. Çevresine bonkör olanı makbul değildir. Yeni tanışmışsınız bir parkta oturuyorsunuz. Çiçekçiler, fal bakanlar, mendil satıp Allah sizi birbirinize kavuştursun diyenler yani atmosfer bayağı hareketli bir hal almış durumda olduğunu gözlemliyorsunuz. Sizi gören çiçekçi hemen yanınıza damlıyor. Yanınızdaki erkeği hemen gözlemlemeye başlıyorsunuz. Acaba nasıl bir tepki vermeli? Çiçeği alıp size verse yalakalık almasa pintilik olarak düşünür kadın milleti!

 

Önce bir an elini uzatma gafletinde bulunuyor. Bir anda da geri çekiyor. Gitgeller yaşadığı besbelli, sonra size soruyor “çiçek ister misin? Hemen ne kaba erkek bak hele bana soruyor” diye bir karamsar düşünce sarıyor biz kadınları. Burnumuz iki yana oynuyor. “Yok ya ben istemiyorum” derken yalandan olduğu besbelli gözlerimizde kaykılıyor. Ardından fal bakan teyze elinde baklalarıyla size yapıştı. Yanınızda oturan erkek sert çıkıp onu kolundan tutup uzaklaştırsa gözünüzde acımasız adam ilan edilecek. Azcık taviz verse cüzdanı hemen orada kaptıracak. Ah şu erkeklerin işi de zor valla. Bir anda ikinizde gaflete düşüp baktıralım da geleceğimizi görelim dediniz. Fal baktırmak kadar saçma başka bir davranış biçimi yokken sürekli ver parayı durumuna düştünüz bile cüzdan zayıfladı. Erkek kibarlığından sesi çıkmıyor. Tek amaç cimri denilmesin. Bence cüzdanın içindekileri kaptırıp aptal bonkör denileceğine akıllı cimri denilsin.

 

 Gelenin gidenin ardı arkası kesilmez. Sonra bir de mendilci sevimli çocuklar ufacık ellerini açarak mendillerini uzatırlar. Erkek parayı uzatsa bir mendil alsa kadın tepki verir. Çocukları çalıştırıyorlar sen nasıl destek olursun böyle bir işe falan filan. Çocukların bu ülkede uğradıkları istismardan konuya girer falanca ülkedeki aç çocuklardan çıkar. Tut ki yanındaki erkek mendilde almadı. Bacağından tutunan çocuğu tersledi. Aman Allah’ım bir anda merhametsiz cani ilan ediliverir. Hemen bir yan bakış gelir gelin adayı kızdan ortam buz gibi olur. Sen çocuk kalbinden anlamayan bir kaba adam ilan ediliverirsin. Kim bilir beklide bir bakmışsın parkın orta göbeğinde terk edilirsin. Bir anda ortada kalmışsındır.

 

Peki, cimri erkeği nasıl anlayabiliriz? Aldığınız nesnelerin parasını önce soruyorsa, kibrit çöpü alırken bile pazarlık yapıyorsa, dışarı gezme tozma olayından kaçıyorsa, o yeter bu gereksiz almasaydın vermeseydin kelimelerini çok kullanıyorsa ve durumu da iyi olduğu halde bu tarz davranıyorsa kesinlikle bu erkek cimridir. İdeal erkek ne cimri ne de fazla bonkör olmamalıdır.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI