Bugun...

Yiğitler Çıktı Meydane!

 Tarih: 29-04-2018 07:28:00
Ercan UlutaşTürkiye'de 24 Haziran 'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler yaklaştı! Kritik tarihe sadece 56 gün kaldı. Ülkemiz genelindeki başdöndüren milletvekili adaylık başvuruları da haliyle hiç görülmediği kadar hız kazandı. 

Tabiki ilimiz Van'da da durum farklı değil!

Gün geçmiyor ki yeni bir milletvekili aday adayı çıkmasın. Özellikle iktidar partisi Ak Parti'ye olan ilgi hadsafhada.

Milletvekili Aday Adayları arasından kimler yok ki? Gazetecisinden bürokratına, eğitimcisinden parti teşkilat mensuplarına kadar birçok meslek alanından aday adaylığına teveccüh söz konusu. 

Tüm çaba ve uğraş Milletvekili Aday Adayı pozisyonundan Milletvekili Adayı pozisyonuna gelmektir. Yani parti genel merkezlerinin nihai listelerine girebilmektir. Dolayısıyla Van- Ankara seferleri bu noktada hızlandı. 

Adaylar Bir taraftan referans bulma gayretine içindeyken, diğer taraftan da lobi çalışmaları yürütmektedirler. 

Parti genel merkezlerinin nihai listelerine kimler girip o şerefe nail olacak şimdiden kestirmek oldukça güç ancak esas marifet halkın takdirini kazanmak ve milletimizin gönlüne girmek olmalıdır.

Çünkü milletvekili seçimi yapılacak, dolayısıyla millet ile iç içe olmak gerekir diye düşünüyorum. 

Parti adayları demokratik haklarını tabiki kullansınlar ama halkın taleplerini ve desteklerini almadan bir adım dahi atmamaları kendileri açısından çok daha doğru olacaktır.

Malesef kimi aday adayları reklam peşinde, kimisi ise benim milletvekili olanlardan neyim eksik diye düşünüp boş ve doğru olmayan bir maceraya girmektedirler.Halkımızın siyaset sahnesindeki göstermelik şovlara karnı toktur. Tabiri caizse bu numaraları yemiyor artık!


Genel bir değerlendirme yapacak olursak; ülkemizin geleceği için çok önemli olan 24 Haziran seçimlerinde basit hesaplara yer yoktur! 

Böyle basit hesap yapan Aday Adaylarına tavsiyem; daha fazla maskara olmadan ve yol yakınken bu beyhude sevdalarından vazgeçmeleridir.

Diğer yandan kalbi ülke ve millet sevgisi ile atan yiğitler bir adım beri gelsin!

Sevgiyle kalın.

  YORUMLAR YORUM YAP | 1 Yorum
  • özgürezel@hotmail.com 02-05-2018 12:02:00

    sizdekide büyük bir ego nasil bir siyasi tecrubeyle bu sevdadan vazgeçin demenizi anlayamaıyorum ne kadar bie siyasi tecübeniz varki bence demeyi gerektiren......................

  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI