Bugun...

Sandık

 Tarih: 19-04-2018 19:37:00
Ercan UlutaşÜlke olarak yine seçim arefesine girdik, hem de süpriz bir şekilde! Ülkenin kaderini belirleyecek tarih 24 Haziran 2018.

Seçilen mevcut hükümetin daha 18 gibi bir görev süresi olmasına rağmen, alınan bu erken seçim kararı piyasalarda ılımlı karşılık buldu borsa yükseldi , dolar ise düşüşe geçti. 

Bir gün önce başka başka konular gündemde iken Devlet Bahçeli' nin meclisteki gurup kürsüsünde erken genel seçim çıkışı, ülke genelinde büyük yankı uyandırdı.

Bir sonraki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' ın Devlet Bahçeli' yi Beştepe külliyesinde kabulü ile yapılan yarım saatlik zirveden 60 gün sonra yani 24 Haziran' da erken genel seçim kararı alındı ve meclis ilgili yasayı çıkarmak için süratle çalışmalara başladı.

Üstelik Cumhurbaşkanı yani yeni sistemin Başkanı seçilecek tabi aynı zamanda milletvekili seçimi de beraberinde yapılacak.

Demokrasinin sihirli kutusu bir kez daha halkın önünde duracak ve Türkiye nin tarihi geleceği için halk ne derse o olacak, zira eski vesayet dönemleri artık sona erdi. Artık halkın iradesi hangi önde ise, sandıktan kim çıkarsa ülkeyi o yönetecek.

Kurulduğundan beri 16 yıldır girdiği tüm seçimlerden zaferle ayrılan ve uzun süreden beri tek başına iktidar olan Ak Parti, çok önceden MHP ile Cumhur ittifakı yaparak mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ı tek aday gösterip halkın desteğini daha da güçlü şekilde almanın mücadelesini verecek.

Öte yandan her fırsatta erkene seçim diyen Chp ve Hdp de ise halen Cumhurbaşkanı adayı belirlenmiş değil.

Kurulum aşamasını tamamlamış ancak ülke genelindeki teşkilatlanma çalışmaları muamma olan İYİ Parti nin seçime girip giremeyeceğini ise, Yargıtay dan gelecek rapora göre Yüksek Seçim Kurulu verecek. Bir taraftan ekonomik sıkıntılar, bir taraftan bölgemizde bitmek bilmeyen oyunlar sonucu yaşanan belirsizlikleri bitirmek için, çok daha güçlü bir Türkiye için halkımızın azami ölçüde Sandığa gitmesi ve iradesini yansıtması elzemdir. Neden diye sorulacak olursa, çünkü başta da belirttiğim üzere ülke olarak milletimizin geleceğini demokrasinin sihirli kutusu Sandık belirleyecek. 

Yarınlarımız için, çocuklarımız için kısacası vatanımız ve milletimiz için 24 Haziran ülkemize hayırlı olsun...

Kalın sağlıcakla...

Ercan Ulutaş 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI