Bugun...

Hizmet seferberliği İpekyolu Belediyesi’nden geçer!

 Tarih: 11-07-2017 07:38:00
Ercan Ulutaş

 

Varlık sebebi; bulunduğu yerdeki vatandaşlara hizmet etmek olan, onların daha rahat bir hayat sürmesi için, kendilerine yol, su, park, temizlik işleri başta olmak üzere sosyal yaşam alanları, sosyal ve kültürel faaliyetler sunan, halkına kolaylıklar sunması gerektiğinin bilincinde olan İpek yolu Belediyesi’nin hızına yetişilmiyor.

 

Evet; Van’ımızın kahir eksenin yaşadığı ve bir şekilde ilişkisi olduğu İpek Yolu ilçesinde yaşayanlar yeni dönemdeki hizmetler karşısında şapka çıkarmalı ya da en azından saygı duymalıdır. Daha önce yapılmayan hizmetleri sunmayı kendisine şiar edinen İpek yolu Belediyesi Başkan vekili CemilÖztürk ve ekibinin hummalı çalışmasıyla, önce il dışından 50 Ressam getirterek Van sokakları şenlendirildi, Sanat sokağı başta olmak üzere birçok noktaya sanatçıların fırçaları canlılık verdi.

 

Akabinde mübarek Ramazan ayında Cumhuriyet caddesinde aynı anda 10 binden fazla insana iftar vererek tarihi bir rekor kırmış oldu ki bu dile kolay!

 

Sağlıklı vatandaşlara hizmet etmesinin yanında Engellileri de unutmayan ve bu doğrultuda onların hayatlarına daha rahat ve konforlu devam etmesi için, Engelli Yaşam Merkezini kurarak yine yapılmayanı yapmıştır ki bu merkez şuan kayıtları almakta olup ilerleyen günlerde hizmet vermeye başlayacaktır.

 

İlçeye bağlı tüm mahallelerde eş zamanlı hizmet vizyonuyla girilmedik yol, yapılmayan sokak,açılmayan bulvar nerdeyse kalmadı. Tüm muhtarlarla iletişimde olan İpek yolu Belediyesinde, muhtarların talepleri Belediye için tabiri caizse emir kabul edilmekte ve eksiklikler ivedi olarak giderilmektedir.

 

İpek yolu Belediyesi çalışanları için rahat yok, ama gönüllerde halka hizmet etme aşkının vermiş olduğu huzur ve mutluluk var.

 

Gençler için sportif faaliyetler anlamında hemen hemen her branşta spor yapma imkânı sunan Belediyenin Gençlik merkezinde, gençlerin enerjisi tavan yapmış durumda ve bu nedenle onların da yüzü gülmektedir. Her yeni güne, onlarca projelerle başlayan İpek yolu Belediyesinde Sanat Sokağı, Sanat Parkı ve Butik sokaklar için çalışmalar başlatılmıştır. Yakın zamanda tüm bunların bitirilmesiyle birlikte İpek yolu ilçesi yeni çehresiyle çok daha güzel olacak inşallah.

 

Yıllardır hizmete susayan ilçe halkı; yapılan bu güzel hizmetleri elbette görmekte ve takdir etmektedir. Esnaf yapılan çalışmalardan payını fazlasıyla aldığı için memnun, iş adamları belediye ile ilgili tüm işlerini kısa süre içerisinde hallettiği için son derece mutludurlar.

 

Yeni açılacak bulvarlar, parkeli sokaklar, kaldırımlar, taziye evleri, halk günü toplantıları, beyaz masa ve şikâyet birimleri ve dahi burada sayamayacağım kadar birçok alandaki nice örnek çalışmalara İpekyolu Belediyesi başarıyla imzasını atmıştır.

 

Söz konusu çalışmalar adına başta İpek yolu Belediye Başkanı sayın Cemil Öztürk olmak üzere onun şahsında tüm Belediye çalışanlarına minnet ve şükran duygularımı sunuyorum. Artık Van adına çok daha mutluyuz ve dahi bir o kadar da umutluyuz.

 

Teşekkürler Van İpek Yolu Belediyesi..                       

 

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI