Bugun...

%100

 Tarih: 27-08-2017 10:58:00
Ercan Ulutaş

Yüzde yüz olan da nedir?

Diye soracaksınız biliyorum. Merak etmeyin, ben de açıklıyorum. Son aylarda güzel ilimiz olan Van'da yaşanan hareketlilik hepinizin malumudur.

 

Kentimizde var olan huzur ve güven ortamından kaynaklanan kalabalıkların Van'a ekonomik anlamda ciddi kazanımları beraberinde getirdiği şüphesizdir.

 

Çarşı pazarlarda tutun da AVM' lere kadar, küçük esnaflardan tutun da büyük yatırımcıya varana dek her kesim dolaylı ya da doğrudan bu oluşan canlılığın faydasını görmektedir.

 

Sınır komsumuz olan İran'lı vatandaşların başını çektiği bu kalabalık toplulukların, ilimizde kültürel erozyona yol açtığı inkar edilmez bir gerçek olmakla beraber, faydaları çok daha fazladır.

 

Davetli davetsiz misafirlerimiz konaklama noktasında; tüm otellerin tam kapasite ile yani %100 olarak hizmet verilmesini sağlamaktadır, ki bu pek çok turizm beldelerinin hedefi ve hayali noktasındadır.

 

Dolayısıyla istihdama da doğrudan etki etmekle beraber esnafların yüzünün gülmesine neden olmaktadır.

 

Özellikle yaklaşan Kurban Bayramı arefesindeki bu hareketlilik sosyo psikolojik olarak da yabana atılmayacak kadar değerlidir.

 

Ayrıca yapılan bakım,onarım ve Restorasyon sonrası her yıl Eylül ayında Ermeniler tarafından Ayın İbadetleri için ziyaret edilen Akdamar Adasındaki Ermeni Kilisesi için gelen yerli ve yabancı misafirlerin de şimdiden Otellerde Rezervasyon yaptıkları bilinmektedir.

 

Belki de uzun yıllardır hiç bu kadar huzur ortamını yakalayamadık! 

 

Temenni olunur ki, kentimize sahip çıkalım, ilimizdeki misafirlere karşı biraz daha hoşgörülü olalım.

 

Van'da ki toy,düğün,bayram bizim, Ayin ise Ermenilerin olsun!
Memleketimize gelen herkese tek sözümüz SerçaVAN olsun...

 

Sevgiyle kalın.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI