Bugun...

VASKİ uyardı! Kaçak su kullananlar yandı

VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, bazı mahalle muhtarları ile makamında görüşerek, su günlerde yaşanan su sorunu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 Tarih: 10-07-2018 11:46:45

VASKİ uyardı! Kaçak su kullananlar yandı

Bazı semtlerde yaşanan su sorununun tamamen bilinçsiz su kullanımı ile içme suyunun bahçelerde ve seralarda sulama amaçlı kullanılmasından kaynaklandığını, bunun için yeni tedbirlere aldıklarını söyledi. Kaçak su kullananların kamuoyuna ilan edileceğini dile getiren Tekataş, başkasının hakkını gasp edenleri duyuracağız. Çünkü yaptıkları suç, kentte bulunan diğer vatandaşların hakkını gasp ediyorlar buna müsaade etmeyeceğiz. Ayrıca Edremit’te kanalizasyon sorununun da bitirilmesi ile ilgili yeni çalışmaların başladığını açıkladı.

"EDREMİT MUHTARLARI İLE TOPLANTI"

 Edremit ilçesinin turizm açısından önemli kazanımlar elde ettiğine belirterek, bizer de VASKİ olarak buna en önemli katkıyı sağlayarak Edremit ilçesinin tamamına kanalizasyon hattı çekileceğiz müjdesini verdi.

 

Edremit  Yeni Mahalle, Karpuz Alan, Sarmaz , Akköprü ve Kurubaş Mahalle Muhtarları VASKİ Genel Müdürü Ali  Tekataş'ı makamında ziyaret ettiler.

 

Edremit  Yeni Mahalle muhtarı Bayram Bağış, Karpuz Alan Mahalle Muhtarı Tahir Çağırcı, Sarmaz Mahalle Muhtarı İsmail Kaval Akköprü Mahalle Muhtarı Ahmet Sayak ve Kurubaş Mahalle Muhtarı Latif Tatar VASKİ Genel Müdürü Tekataş'ı makamında ziyaret ederek mahallelerde bulunan içme suyu ve kanalizasyonda ki eksikliklerin giderilmesini istediler.

 

Kuruma ziyarete gelen bir grup muhtar ve vatandaşlarla görüşen VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, Edremit’e ayrı bir önem verdiklerini açıklayarak, çalışmalarımızı her ilçeye adil ve eşit götürdüğümüz gibi Edremit’e de altyapı hizmetlerinin ulaştırılması için yoğun gayret gösteriyoruz” dedi.

 

Tekataş, Edremit’in altyapısı eksik olan tüm mahallelerinin altayıpısının yapımı için ihale sürecinin devam ettiği ve bunun için sürecin hızlanrdırılarak, en yakın zamanda bunun bitirileceğini açıkladı.

 

“ KAÇAK SU KULLANIMINA AĞIR CEZA VERİLECEK”

Susuzluk sorununa da değinen Tekataş, Van’da içme sularının bağ bahçelerde sulama amaçlı kullanılmasının rekor seviyelerde olduğunu, bunun bazı semtlerde susuzluğa sebebiyet verdiğini bunun önüne geçmek için kaçak ekiplerinin sürekli sahada çalıştıklarını söyleyerek, seralarda bile içme suyu kullanıldığını ve havuzların doldurulduğunu tespit ettik. Bundan sonra hem yasal süreci devam ettireceğiz hem de en ağır cezai müeyyide uygulayacağız. Bunun yanı sıra kaçak su kullananları kamuoyuna ilan edeceğiz. Biz bu yöntemle başkasının hak gaspını da engellemek istiyoruz. Çünkü kaçak su kullanımı bir kentte yaşayan insanların su kullanımı hakkını gasp etmektir. Kaçak kullanımın önüne geçmek için her türlü yasal yollarla, su ücretini ödeyenlerin de hakkını koruyacağız” açıklamasında bulundu.

 

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Genel Müdür TEKATAŞ, Edremit  Yeni Mahalle muhtarı Bayram Bağış, Karpuz Alan Mahalle Muhtarı Tahir Çağırcı, Sarmaz Mahalle Muhtarı İsmail Kaval Akköprü Mahalle Muhtarı Ahmet Sayak ve Kurubaş Mahalle Muhtarı Latif Tatar'a teşekkür ederek, eksiklerin giderilmesi için gerekli birimlere talimatlar verdiğini ve sorunların kısa zamanda çözüleceğini dile getirdi.

  Editör: vandahaber
Etiketler
  Kaynak: editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABER Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Van'da hangi partinin adayına oy vermeyi düşünüyorsunu?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI