Bugun...

Vanlı sporcular Türkiye üçüncüsü

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Erkek Badminton Takımı Türkiye üçüncüsü olarak önemli bir başarıya daha imza attı.
facebook-paylas
 Tarih: 25-05-2018 18:15:30

 Vanlı sporcular Türkiye üçüncüsü


 
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton çeyrek final ve yarı final müsabakalarına katılarak farklı kategorilerde dereceler elde eden Vanlı badmintoncular, son olarak Denizli’de yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Türkiye finallerinde birçok rakiplerini mağlup ederek Türkiye üçüncüsü oldular.   

 


  Spor Genel Müdürlüğü 2018 faaliyet programında yer alan ve Denizli’de 34 ilden 12 takım ve 218 sporcunun katılımı ile yapılan, Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Türkiye Final müsabakalarında 5 sporcuyla mücadele eden, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Erkek Badminton Takımı Türkiye üçüncüsü olarak önemli bir başarıya daha imza attı.

 

Spor Genel Müdürlüğü tarafından sporun alt tabana yaygınlaştırılması ve yetenekli sporcuların keşfedilmesi için hayata geçirilen; Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig) Badminton müsabakalarına katılan; Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Erkek Badminton takımı Ağrı ilinde yapılan grup müsabakalarında, Malatya’da yapılan çeyrek final müsabakalarında ve en son ise Kayseri’de yapılan Analig Yarı Final müsabakalarında kazandıkları takım birincilikleri ile Türkiye finallerine yenilgisiz çıkan takımlar arasında yerini aldı. 

 


  Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Müsabakalarının her kategorisinde yenilgisiz bir şekilde mücadele ederek isimlerinden başarıyla söz ettiren; Vanlı badmintoncular son olarak ise Denizli’de düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye final müsabakalarında Van’a Türkiye Üçüncülüğü kazandırdılar. Yapılan müsabakalar sonucunda dereceye giren sporculara ödülleri Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü, Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Türkiye final müsabakalarını izleyen protokol üyeleri tarafından verildi. 

 


  Ödül töreni sonunda konuşan Badminton il Temsilcisi Atilla Enterili, Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Türkiye Final Müsabakalarına Van'dan 5 sporcu ile katıldıklarını belirterek, "Sporcularımız çok iyi bir performans sergileyip Anadolu Yıldızlar Ligi Grup, Çeyrek ve Yarı Final Müsabakalarındaki bütün rakiplerini mağlup ederek bizlere, Türkiye finallerinde mücadele etmenin ve bu karşılaşmalarda ise ilimize Türkiye üçüncülüğü ile dönmenin mutluluğunu yaşattılar. Erkek badmintoncularımızın kazandıkları bu başarılarının birer tesadüf olmadığını, ilimize bu dereceyi kazandıran takımımızın bütün sporcularını yürekten kutluyorum.

 

Bu başarılarımızın arkasında düzenli, azimli, kararlı, disiplinli ve programlı çalışmalarımız var. Anadolu Yıldızlar Ligi Grup, çeyrek ve yarı final müsabakalarına katılarak farklı dereceler elde edip, Türkiye Finallerindeki 12 takım arasında yer alarak ilimize Türkiye üçüncülüğü kazandıran bütün sporcularımızı bir kez daha yürekten kutluyor, ayrıca badminton takımımızı bu güzel sonuçların kazanıldığı müsabakalarda hiçbir zaman yalnız bırakmayarak sporcularımızın bu başarılara imza atmasında emeği çok fazla olan antrenörümüz Erhan Ezgi’ye ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu. 

 

 

  Editör: vandahaber
  Kaynak: editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SPOR Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:45 İstanbul Başakşehir 1 - 0 Bursaspor
12.08.2017 20:00 Teleset M. Akhisarspor 1 - 0 Demir Grup Sivasspor
12.08.2017 21:50 Aytemiz Alanyaspor 1 - 3 Kasımpaşa
12.08.2017 20:00 Gençlerbirliği 1 - 1 Kardemir Karabükspor
12.08.2017 21:45 Göztepe 2 - 2 Fenerbahçe
13.08.2017 21:45 Beşiktaş 2 - 0 Antalyaspor
13.08.2017 20:00 Evkur Yeni Malatyaspor 3 - 1 Osmanlispor FK
13.08.2017 20:00 Trabzonspor 2 - 1 Atiker Konyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Kocaeli Birlik Spor 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI