Bugun...

Vanlı esnaftan örnek davranış

Van'da ‘İnşaat Yapı Makina Ve Mobilya Fuarın gözde firmalarında biri olan Hanzade Avangard Mobilya ve Ceylan Home Mobilya standa birçok İranlı işadamı ilgisini çekti.

 Tarih: 15-04-2018 19:17:58  -   Güncelleme: 16-04-2018 13:08:58

Vanlı esnaftan örnek davranış

Bu yıl Türkiye Turizm sezonun Van’da başlaması Van ve bölgeye katkı sağladığı gibi yeni yatırımlarında başlamasına neden oldu. Bunun yanında her yıl düzenli olarak yapılan ve belli tarihlerde başlayan fuarlar da bütün ilgiyi Van’a çektiği görülüyor.

 

 Van’da düzenlenen fuarlara Van ve komşu ülkelerde birçok firma katıldı. Van'da ‘İnşaat Yapı Makina Ve Mobilya Fuarın gözde firmalarında biri olan Hanzade Avangard Mobilya ve Ceylan Home Mobilya standa birçok İranlı işadamı ilgisini çekti.

 

 

Van’a ayrı bir konsept getiren ceylan home mobilya yönetim kurulu başkanı Cahit Han, İranlıların kendilerine ait 2 mağazayı da gezerek çok beğendiklerini bu mobilya mağazaların bu kentte olması gurur verici olduğunu, dışarıda fuara gelen misafirlere Van’ın güzelliklerini görmeleri için yardımcı oluklarını belirtti.

 

 Fuar alanındaki stadını ziyarete gelen yaklaşık 30 İranlı iş adamını kendi arabalarıyla Van’ın turistlik yerini gezdiren Cahit Han örnek bir esnaf örneği gösterdi.

Han,” Van halkının fuarlara katılımı çok önemlidir. Van’daki mobilya sektörü gün geçtikçe gelişiyor. Van’ı temsil edecek özgün markalarımız mevcut. Van’da yapılacak olan fuarları diğer şehirlerimizde gerçekleştirilen fuarlara nazaran daha kaliteli olması temennimizdir”

 

Ceylan mobilya firması olarak uzun bir zamandır mobilya sektöründe bulunuyoruz. Mobilya sektörü her gün daha iyiye doğru yol aldığını söyleyebilirim. Örneğin bizler Ceylan mobilya olarak Van’ın en prestijli markasıyız. Mobilya sektöründe özgün ürünler getirmek bizim önceliğimizdir. Ceylan mobilya olarak bizi herkes tanır ve müşteri potansiyelimiz azımsanmayacak seviyededir. Bugün yaklaşık 25 kişi Ceylan mobilyada çalışıyor.

 

İleriye dönük projelerinin olduğunu söyleyen HAN,” Bu projelerin ilk Van’da tek ve ilk olan Hanzade Avangard Mobilya oldu.  Bizler aynı zamanda ‘Doğu’nun Bölge bayisiyiz. Avangard mobilya sadece Van’a mobilya satışlarında bulunmuyor. Van’ın ilçeleri yanı ısıra Hakkâri, Yüksekova, Şemdinli, Şırnak, Ağrı, Cizre, Iğdır, Bingöl, Muş, Bitlis ve Tatvan gibi birçok il ve ilçelerimizden talep alıyoruz.

 

 Hanzade Avangard Mobilya biraz daha Van dışına çıkarak yurtdışında da ilgi görmeye başladı. Bizler mobilya sektöründe sadece içe bağımlı kalmadık aynı zamanda İran, Irak gibi ülkeler de ürün gönderiyoruz.”

 

Van’a gelen İranlı vatandaşlarına çok iyi davranmalıyız diyen cihat han,” dışarıdan Van’a gelen İranlı turistler ekonomiye ciddi anlamda katkıları oluyor. Van’ın ekonomisine sürekli katkılarının devam için buna rant gözüyle bakmamalıyız. Uzun vadeli bu insanlara gelmesi için çalışmalıyız. Örneğin Van esnafı kendi vatandaşlarına bir ürünü 10 kuruşa veriyorsa İranlı turiste gerekirse 8 kuruşa versin, böylece Van’ın ekonomisine daha fazla katkıları olacak. Bizler Van esnafı olarak bu noktayı iyi görüp analiz. Hem şehrimize hem de ülkemize ekonomik katkıları daha fazla olacağına inanıyorum.

 

“Van’ı yöneten yöneticilere büyük sorumluluklar düşüyor. Çünkü bizler esnaf olarak üzerimize düşenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Aynısını yöneticilerden yapmalarını bekliyoruz. Van’ın kara yolunun ciddi anlamda eksiklikleri var. Otogarımız küçük bir belde otogarı gibi duruyor. Van Organize Sanayi civarındaki yol çok kötü günde kaç yatırımcı buralara uğruyor. Van’ı yöneten yöneticilerin bunu görmeleri gerekiyor diye düşünüyorum.”

  Editör: vandahaber
  Kaynak: vandahaber.com

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABER Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Van'da hangi partinin adayına oy vermeyi düşünüyorsunu?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI