Bugun...

Van sanayi esnafı isyanda!

Van Sanayi Sitesinde bir taraftan çöken yollar, bir taraftan yerinden kalkmış parke taşları esnafı canından bezdirdi.

 Tarih: 22-06-2018 20:33:36

Van sanayi esnafı isyanda!

HABER: ERCAN ULUTAŞ

 

Çalışan kişi sayısı olarak Van' daki iş gücünün rekorunu elinde bulunduran esnafın, yol ve sağlık ocağı çilesi isyan noktasına gelmiş bulunmaktadır.

Yaklaşık 20 bin insanın her gün iş başı yaptığı Sanayi Sitesinde bir taraftan çöken yollar, bir taraftan yerinden kalkmış parke taşları sonucu artık ustalar işten ziyade bozulan yollara kafayı takmış durumdadırlar.Sanayi esnafı adına gazetemize konuşan Van Gölü Oto Elektrik sahibi Rıdvan Uçar; " bizler sanayi esnafı olarak kolay kolay kimsenin aklına gelmeyiz, bu yüzden insanların bize işi düşmedikçe veya araçları bozulmadıkça buranın yolunu bilmezler.Ancak biz esnaflar olarak her gün işimize gelip dükkânı açmak zorundayız. Hal böyleyken malesef yıllardır yol-suzluk çilesi çekiyoruz. Defalarca bağlı olduğumuz Tuşba Belediyesine basvurmamıza rağmen herhangi bir sonuç alamadık. Hatta bu yol sorunumuz hakkında sayın valimiz Murat Zorluoğlu' na bile bilgi verdik. Yollarımızın durumu içler acısı, adeta köstebek çukuruna dönüşmüş vaziyettedir. Hatta tabiri caizse Böbreğinde taş olan vatandaşlarımızı doktora değil de sanayiye bir tur atmalarını tavsiye ediyoruz, burada kısa sürede taşlarını düşürdüklerini görecekler.
Yolsuzluğa tahammülümüz kalmadı. Artık bir an önce acil şekilde Tuşba Belediyesinin gelip yolumuzu yapmasını istiyoruz" dedi.Kenan Durak ve Ali Erginyürek isimli esnaflar ise yaptıkları ortak açıklamada " Bizler Van Sanayi Sitesi esnafları olarak Van' ın üvey evlatları olmak istemiyoruz, burada tek sorunumuz yol değil, en büyük sorunlarımızdan biri de sağlık ocağının olmamasıdır. Burada çalışan binlerce usta, çırak ve kalfa var. Bir çoğu tehlikeli işlerde çalışıyor. Haliyle sürekli ufak tefek kazalar olabiliyor. Geçen hafta yaşanan elim bir kazada bir ustamızın oğlunu malesef kaybettik. Ecel Allah' tandır ancak sanayimiz içinde bir sağlık olsaydı belki de böyle üzücü ve ölümlü bir sonuçla karşılaşmazdık, inşallah devletimiz bize yol ve sağlık ocağı konusunda gerekli çalışmaları yaparak değer verdiklerini bize hissettirirler " , diyerek sözlerini tamamladı. 

 

  Editör: vandahaber
Etiketler
  Kaynak: editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Van'da hangi partinin adayına oy vermeyi düşünüyorsunu?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI