Bugun...

Van'daki Eğitim Ölçüldü ve Değerlendirildi

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevli altı öğretmenden oluşan ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Yetkin koordinatörlüğünde yapılan çalışmalar yapılan toplantı ile ele alındı.

 Tarih: 03-10-2018 12:26:52

Van'daki Eğitim Ölçüldü ve Değerlendirildi

Van Ölçme Değerlendirme Birimi, Vali Yardımcısı Sinan Aslan Başkanlığında; Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, İl Milli Eğitim Şube Müdürü ve Ölçme Değerlendirme Birimi koordinatörü Ebubekir Yetkin,  İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinin katılımıyla 2017-2018 eğitim öğretim yılında düzenlenen izleme araştırma uygulamaları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 

 

Ölçme Değerlendirme Uygulamalarını izleme, araştırma ve değerlendirme projesi, 27 – 28 Aralık 2017 tarihlerinde 1. İzleme, 08-09 Mayıs 2018 tarihlerinde ise 2. İzleme Araştırması şeklinde Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinde İlimiz genelinde 81 pilot okulda, 5. sınıf öğrencisi yaklaşık 5 bin 746 öğrenci ile yapıldığı belirtildi.

 

Toplantıda konu ile ilgili konuşan Van Vali Yardımcısı Sinan Aslan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye´de hayata geçirilen Ölçme Değerlendirme Birimleri ile  öğrencilerin il bazında gelişimlerinin takip edilmesi, eğitim durumlarının ölçülmesi, eğitimi etkileyen faktörlerin ortaya çıkartılması ve öğrenme eksikliklerinin belirlenmesinin hedeflendiğini belirtti.

 

İzleme araştırması sonunda sınava giren öğrencilere puanlama ve sıralama olmadan özel izleme karnesi oluşturularak, izleme hakkında geri dönüt sağlandığı belirtilirken, izleme araştırmasından sonra sınava giren öğrencilere branş öğretmenlere ve pilot okul yöneticilerine anket uygulaması uygulanarak, değerlendirme aşamasına geçildiği belirtildi.

 

Toplantıda bütün bu çalışmaların Bakanlığın, 34 ilde oluşturduğu " Ölçme Değerlendirme Merkezleri" tarafından yapıldığı dile getirilirken, Van ilinde yapılan çalışmalar ise istatistiki verilerle hazırlanan slayt sunumla aktarıldı.

 

  Editör: vandahaber
Etiketler
  Kaynak: editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EĞİTİM Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI