Bugun...

Van'da Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri başladı

Üniversite tanıtım etkinlikleri kapsamında NTV Doğru Tercih Programı Yapımcısı ve Sunucusu, Vatan Gazetesi Eğitim Yazarı ve İstanbul AREL Üniversitesi Eğitim Koordinatörü Sadık Gültekin, büyük sınava hazırlık, motivasyon ve yeni sınav sistemi konularında öğrencilere seminer verdi.

 Tarih: 08-05-2018 06:41:12

Van'da Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri başladı

Üniversite tanıtım ve tercih günleri etkinliği çok sayıda öğrencinin katılımıyla bir Otel’inde başladı. 20 üniversitenin katıldığı tanıtım etkinliğinde öğrenciler ulusal ve uluslararası üniversiteleri tanıma fırsatı bulacak.

 

Unılook Türkiye / Van Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü birlikteliğinde  öğrenci, öğretme ve  üniversiteleri ikinci kez bir araya getiriyor.

 

Üniversite tanıtım günleri etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Unılook Türkiye Temsilcisi Caner Iskın, Öğrencilerin geleceklerini etkileyecek bu önemli organizasyona verilen destekten dolayı teşekkürlerini dile getirerek, “Doğru Öğrenci, Doğru Tercih” sloganıyla gerçekleştirdiğimiz ilk etkinlikten itibaren, kıymetli üniversitelerimizi hedef kitlesindeki öğrencilerle, aday öğrencileri de hayallerindeki üniversiteler ile bir araya getiriyoruz” dedi.

 

Öğrencilerin geleceğini şekillendirecek ve rehberlik niteliği taşıyan üniversite tanıtım etkinliğinin önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ise, üniversiteleri tanıma, alan, bölüm gibi konular hakkında öğrencilerin bilgi sahibi olması açısından bunun bir fırsat olduğunu söyledi.

 

Öğrencilere, “Bu etkinlikte ufkunuzu daha geniş daha aydınlanmış olarak faydalanmanızı istiyoruz” diyen Tevke,  ‘Dünya hem genişliyor, hem de daralıyor. Artık ticaret, alışveriş, iş kolları globalleşen dünyaya göre değişkenlik gösteriyor. Sizler de üniversite tercihi, bölüm, alan ve meslek tercihi yaparken mutlaka bunları göz önünde bulundurun. Bu önemli rehberlik çalışmasından mutlak süratle faydalanın” dedi.

 

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ve beraberindekiler stantları tek tek dolaşarak bilgiler aldı.

Devlet ve Vakıf Üniversitelerinden oluşan 20 üniversitenin tanıtım yaptığı etkinlik iki gün sürecek. Etkinliğe yaklaşık 4 Bin öğrencinin katılım sağlanması hedefleniyor. Üniversite tanıtım etkinliğini ziyaret edecek öğrenci ve öğretmenler, eğitim kurumları hakkında eğitim dallarını, programlarını, fakülte ve diğer merak ettikleri konuları birebir görüşerek tanıma imkanı bulacağı belirtilirken, etkinlik kapsamında ayrıca, öğrencilerin gün içinde katılacakları seminerlerle üniversiteye bakış açılarını, amaçlarını belirlemede destek alma fırsatı bulacağı ifade edildi.

 

 

  Editör: vandahaber
  Kaynak: editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABER Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Van Belediye Başkanları Kimler Olsun?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI