Bugun...

Van'da Sağlık Personeline Acil Servislerde İletişim Eğitici Eğitimi

Sağlık Bakanlığı Van İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Personel Ve Destek Hizmetleri Başkanlığı Koordinasyonunda SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime 300 acil çalışanı katıldı.

 Tarih: 16-05-2018 10:08:52

Van'da Sağlık Personeline Acil Servislerde İletişim Eğitici Eğitimi

Eğitimde, Psikoterapi "Acil Servislerde Etkili İletişim Teknikleri" ile ilgili bilgiler paylaştı. "İletişim, triyaj, kriz ve afet yönetimi, kötü haber verme yöntemleri, acilde şiddet, istismar, adli tabiplik, hekimin hukuki ve cezai sorumlulukları konularında da katılımcılara bilgi verildi.

 

Acil servis çalışanları başta olmak üzere il genelinde hastane çalışanlarına "İletişim" eğitimi vermesi planlandığı ve böylece acil servislerdeki şiddet olaylarının azaltılması ve hizmet kalitesinin artırılmasının hedeflendiği eğitimlerin önümüzdeki çalışmaların devam edeceği belirtildi.

 

YYÜ. Dursun Odabaşı Tıp Merkezi Dr. Öğretim Üyesi Muhammet İkbal  Şaşmaz, araştırma görevlisi Dr. Burcu Özen, Van Eğitim Araştırma Hastanesi Dr. Muhammet Taş, Sağlık Bakanlığı iletişim eğitici eğitimi sertifikasyon programını tamamlayan Görkan Oskan ve Eğitim Biriminden Selda Karakuş, tarafından  eğitim verildi.

 

"Acil Servislerde Etkili İletişim Teknikleri" eğitimi sonrası eğitimcilere plaket taktim edildi; eğitimde Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr. Ali Gür ve Personel Hizmetleri Başkan Yardımcısı Zehra Atay hazır bulundu.

 

 

  Editör: vandahaber
  Kaynak: editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Van'da hangi partinin adayına oy vermeyi düşünüyorsunu?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI