Bugun...

Van'da Dijital Hastane ve E-Nabız Eğitimi Çalıştayı

HIMSS EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 hedeflerine ulaşılması amacıyla “Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştayı” düzenlendi.

 Tarih: 02-07-2018 20:14:22

Van'da Dijital Hastane ve E-Nabız Eğitimi Çalıştayı

Bakanlığımız tarafından sunulan sağlık hizmetlerinin, daha etkili ve verimli olarak günümüzün gelişmişlik düzeyine uygun bir şekilde sunulmasını sağlamak için hastanelerimizin dijital seviyelerinin arttırılması ve HIMSS EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 hedeflerine ulaşılması amacıyla “Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştayı” düzenlendi.

Hastanelerimizin dijital seviyelerinin arttırılması ve HIMSS EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 hedeflerine ulaşılması amacıyla Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştayı Van İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliğinde DoubleTree by Hilton Hotel Konforens Salonunda gerçekleştirildi. Bu toplantıya Van hastanelerinin yanı sıra Bingöl, Bitlis Muş, Siirt, Şırnak, Ağrı, Iğdır, Kars, Tunceli ve Batman İl Sağlık Müdürlüğü  illerindeki hastanelerden yöneticiler katılım gösterdi.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlanan Toplantıda açılış konuşmasını yapan Van Sağlık Müdür vekili Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Bahadır ÖNDEŞ'in ardından Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İlker KÖSE ‘2018 HIMSS EMRAM Hedeflerimiz ve Yol Haritası’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda 2017 yılında yürütülen HIMSS çalışmaları ile 2018 yılında güncellenmiş olan HIMSS EMRAM kriterleri anlatıldı. Hastanelerin Seviye 6 için izlemeleri gereken adımlar paylaşıldı. Ayrıca Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünden Esra ZEHİR de "Sağlıkta Dijitalleşme Süreci ve Hedeflerimiz" başlıklı sunumu ile hastanelerin dijitalleşmelerine katkı sunan projelerine değindi. 

 

  Editör: vandahaber
Etiketler
  Kaynak: editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Van'da hangi partinin adayına oy vermeyi düşünüyorsunu?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI