Bugun...

Van çevre yolu ne durumda

Çevre yolu ile ilgili yerel düzeyde yapılması gereken her şeyi yaptıklarının altını çizen Vali Zorluoğlu şunları söyledi.

 Tarih: 11-06-2018 21:37:58  -   Güncelleme: 11-06-2018 21:46:58

Van çevre yolu ne durumda


Çevre yolu ile ilgili yerel düzeyde yapılması gereken her şeyi yaptıklarının altını çizen Vali Zorluoğlu, “Geldiğimiz nokta şu. 6 bin hektarlık alanın tamamının imar planı yapıldı bitti. Hem 1/5000’likler, hem 1/1000’likler bitti. 


İtiraz süresi büyük oranda tamamlandı. Bir kısmı devam ediyor. 18. madde uygulaması başlıyor. Ağustos ayı itibarı ile 18. madde uygulamasına bir bölümden başlayacağız.

 

Bakalım ne olacak. Yani kamulaştırmayla yapılsın diye ısrarlar var ama bu saatten sonra mümkün gözükmüyor. 18. madde uygulamasıyla buna başlayacağız. Şunu söyleyeyim size Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın geçtiğimiz yıl Temmuz ayından itibaren şuana kadar yaptığı çalışma 3 yıllık bir çalışmadır. Normal ortalama bıraksaydık bunu yaklaşık 3 yılda tamamlanabilirdi.

 

Bunu çok rahat söylüyorum. Gerek Mustafa beyin Çevre ve Şehircilik Bakanının bağlantısı, gerek benim aynı bakanlıkta yaptığım 3 yıllık görev süresince orada tanıdığım üst düzey bürokratın olması sayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hakikaten çok anormal bir hızla bunu tamamladı.

 

İnşallah 18. madde uygulamasını başarıyla tamamlayabilirsek çevre yolu bu şehre sadece trafik bakımında katkı yapmayacak. Bu şehrin imarının da o tarafa doğru genişlemesi suretiyle şehre ayrı bir nefes kazandıracak” şeklinde sözlerini tamamladı. 


Dost meclisi toplantı, soru cevap ve Van için yapılması istenilen konuların konuşulmasıyla sona erdi. 

  Editör: vandahaber
  Kaynak: editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABER Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Van Belediye Başkanları Kimler Olsun?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI