Bugun...

Terzioğlu'na yoğun ilgi

CHP Van Milletvekili Adayı Genç Siyasetçi Haluk Terzioğlu; 24 Haziran seçimleri yaklaşırken tüm ilçe ve köylere çıkarma yapan CHP bu kez Bahçesaray'a giderek orada vatandaşları ziyaret ettiler.

 Tarih: 14-06-2018 13:53:06

Terzioğlu'na yoğun ilgi

Halkın yoğun ilgi ve alakaları ile karşılaşan CHP Van Milletvekili Adayı Haluk Terzioğlu; ''Türkiye’nin en küçük ne yazık ki yatırımlardan uzak kalmış, yıllardan beri hizmet almamış ilçesi olan Bahçesaray ne yazık ki hizmetten mahrum bırakılmış. 

Devlet hastanesinde kadın doğum, çocuk psikiyatri doktoru ve cerrahi alanlarda hizmet verecek doktorların olmaması bizleri derinden üzmüştür, CHP Olarak Bu konunun takipçisi olacağız. Burada bulunan yurttaşların ulaşılabilecek en yüksek sağlık standardından eşit şekilde faydalanmasına olanak tanıyan bir sağlık sistemine sahip olma hakları vardır. Devlet, herkesin hayatını, beden ve ruh sağlığı içinde sürdürmesini sağlamak; insan ve madde gücünde tasarruf ve verimi artırarak, işbirliğini gerçekleştirmek amacıyla sağlık kuruluşlarını tek elden planlayıp hizmet vermesini düzenlemek zorundadır.

 

''3 ÇOCUK DOĞUR DEMEK KOLAY''

Yıllar önce Sayın Erdoğan Başbakan iken şöyle halka seslenmişti;  "Sizinle bir Başbakan olarak değil, dertli kardeşiniz olarak konuşuyorum. Biz genç nüfusumuzu aynen korumalıyız. Bir ekonomide asıl olan insandır. Bunlar Türk milletinin kökünü kazımak istiyor. Yaptıkları aynen budur. Genç nüfusumuzun azalmaması için en az üç çocuk yapın." demişti. Bu sözleri kendisine hatırlatıyorum. Çocuk dünyaya getirmek sorunları çözmüyor, aksine sosyal devlet ilkesinde herkesin eşit pay alması sağlık eğitim ve ekonomi alanında eşitlik olduktan sonra insanlar çocuklarının geleceğinden korkmazlar. Biz CHP olarak tüm yurttaşlarımıza eşit bir şekilde hizmet vereceğiz ve mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz.

 

Van ilimizin ve Çevremizde ki ilçelerin nüfusun genç olması, bu kesimin sağlık düzeylerini ayarlayan bir yapıya kavuşturulması gerekmektedir.

 İlçemiz Bahçesaray Devlet hastanemize daha bu yıl çocuk doktoru verilmiş ve bizler hakkımız olan sağlık alanında kaliteli hizmet alamayan halkımızın sesini duyurmak için buradayız, maalesef ki Kamu hizmeti diye ifade ettiğimiz Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerimiz de hala doktorsuzluk yaşamaktadır.  İlçemiz halkının en öncelikli hakları olan sağlık hizmetlerinden faydalanması, hamile kadınlarımızın doğum esnasında uzman doktorların olmaması sonucu yollarda ölmemesi, çocuklarımızın geleceğe sağlıklı nesiller olarak yetiştirilmesi amacı ile yetkililerden acil çözüm bekliyoruz.'' ifadelerinde bulundu.

 

''BAHÇESARAY SAĞLIK ALANINDA KIRMIZI ALARM VERİYOR''

 

İlk kez siyasete adım  atan Van’ın genç ve dinamik  siyaset adamı  gittiği yer yerde büyük ilgi görüyor yaptığı konuşmalar espriler ve cana yakın gülüşü ile halkın takdirini kazanan haluk Terzioğlu Van'ın Bahçesaray ilçesinde idi.

Halk ile bir araya gelen Haluk Terzioğlu esnafı yakından dinleyip dertleşti sorun ve sıkıntılarını dinledi.  Terzioğlu ''Sağlık alanında Bahçesaray Şuan kırmızı Alarm veriyor, Sağlık önceliğimizdir Önce Sağlık Sonra Sağlıklı Eğitim'' dedi.

 

Bir vatandaşın Terzioğlu'na yeni hastahane sözü verildi yapılmadı. Eski hastahanemiz de ise doktorumuz yok demesi üzerine hastahaneye giden Terzioğlu hastahane başhekiminin yerinde olmaması  üzerine personelden hastahane hakkında bilgi aldı.

 

Hastahane içini gezen terzioğlu ''Hastahanenin yetersiz olmasından dolayı bu zamana kadar neden bir hastahane yapılmadığını merak ediyorum bu halka hizmet yapılmamış hizmet Bahçesaray’a uzak, hizmet saray’a yakın olmuş'' ifadelerini kullandı.

Bir hasta yakını Terzioğlu ile yakından ilgilenmesi dikkat çekti, Hasta yakını Terzioğlu'na Bahçesaray’ın durumunu şöyle ifade etti.

''Seçim yaklaştı yeni sözler vaatler havada uçuşuyor yeni yapılacak bir tünel  sözü var Gevaş’tan Bahçesaray’a ''hem yol kısalacakmış hem de yaz kış yollar artık açık olacakmış'' buda seçim zamanına denk getirilip seçim yatırımıdır. 3 yıldır 5 katlı üzerinde helikopter pisti olan bir hastahane sözü verildi,  yapılacak yerde belirlendi, eski kaymakamlık binası şuan milli eğitim kullanıyor yan tarafında ise belediye arsası vardı HDP döneminde hastahane yapılsın diye hibe edildi.

Hastahane sözü verilmesine rağmen 3 yıldır hala bir şey yapılmıyor, mevcut hastahane çukur bir alanda odalar kullanışsız. Biz Bahçesaray halkı olarak zaten gündeme getiriyoruz. Ama bizi duyan yok çünkü burası 9. gezegen Bahçesaray.  Hastahanede rahat bir şekilde tedavi olamıyoruz doktor yok cihaz yok bu yüzden halk asabileşmiş durumda ve öfkelerini kontrol edemiyor var olan doktorlara bağırıyorlar istemsizce, bu durumda  doktorda istediği hizmeti veremiyor psikolojisi bozuluyor.

 

Doktor sayısı her dalda bir değil genellikle pratisyen hekim  (tıp doktoru) var

Bir kadın doğum uzmanımız yok,cerrahi alanda doktorumuz yok,  çocuk  doktorumuz yoktu bu sene bir tane geldi. Gülşen Orhan diye bir memleketlimiz vardı. Anakara da sesimiz olacak umudu ile ondan bekledik ama oda bizlere sırtını çevirdi memleketi Bahçesaray’a hizmet getirmedi bir tek şey bekledik ''kadın doğum uzmanı'' oda gelmedi ama şimdi yine tekrar milletvekili adayı olmuş ne hizmet etti de tekrar adaylık verilmiş.

Milletin vekili eğer bir dönem seçildiği yere hizmet edememiş ise bir daha o asla seçilmemelidir o hakkını kaybetmiş demektir. Lütfen Anadolu halkını sevin benimseyin el atın bizler bu ülkenin birer vatandaşıyız ayrım gayrım olmamalı adaletli davranmalı bizleri duyun sesimiz uzak gelebilir ama sizlerin gönlündeyiz biz böyle düşünüyoruz. Kadın hastalarımız olunca kışın öldü ölecek diye bekliyoruz helikopter istiyoruz çok geç geliyor Bahçesaray Van’dan daha sahipsiz halde.15 yıldır doğum uzmanı yok çocuk doktoru yoktu bu sene geldi  az evvel bir çocuk ambulans ile 110 km uzaklıktaki Van’a gönderildi 2.5 saatlik yol  yazık günahtır bu halka, vergisini veren bu halka eziyet değil hizmet etmeleri gerekiyor'' şeklinde konuştu.

 

Hasta yakınını dikkatle dinleyip notunu alan Haluk Terzioğlu '' Konuyu yakından takip edeceğini Parti olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını'' ifade etti.

 

Bir Öğrenci ise

'' Bahçesaray'da genç nüfusun çokluğu nedeni ile biz öğrenciler  liseden sonra zaten maddi sıkıntı yaşadığımız için başka bir yere gidecek durumumuz olmadığından  bulunduğumuz Bahçesaray ilçesinde yüksek öğrenim görebilmek için 2 yıllık meslek yüksek okulu kurulmasını istiyoruz.

 

Dışardan öğrenci kardeşlerimizin gelmesi kardeşlik bağlarımızı, duygularımızı olumlu yönde etkileyecektir. Memleketimizin tanıtılması açısındandı etkili olacaktır. Devletimizin; ilçemizin sahip olduğu ve muhteşem doğa güzelliğine sahip olan  ırmak  gerekli yatırımı yaparak turizm açısından rafting ve alabalık tesisi  yaparak hem istihdam yaratacağı hem de  turizm açısından gelir elde edeceği kanaatindeyiz'' şeklinde konuştu.

 

Bahçesaray halkının yoğun ilgi ve alakalarından sonra Çatak ilçesine konvoylar halinde gidildi...

  Editör: vandahaber
  Kaynak: editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 1 Yorum
  • osman / 14-06-2018 16:07:00

    palavradan başka bir şey üretemez chp=hdp zihniyeti

  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER İLÇELER Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI