Bugun...
SON DAKİKA

Rektör Battal Bakü'de

Bakü'de Düzenlenen "II. Uluslararası Avrasya Ziraat ve Doga Bilimleri Kongresi"ne Katıldı

 Tarih: 18-09-2018 10:57:08

Rektör Battal Bakü'de

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal Azerbaycan'da düzenlenen "II. Uluslararası Avrasya Ziraat ve Doğa Bilimleri Kongresi"ne katıldı.  

 

Türkiye ve Azerbaycan'dan aralarında YYÜ'nün de bulunduğu 6 üniversitenin ortaklaşa düzenlediği "II. Uluslararası Avrasya Ziraat ve Doğa Bilimleri Kongresi"ne YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazankaya ve Van'dan birçok bilim insanı katıldı.

 

Kongreyle ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Battal  kongreyi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi ve Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenlediğini söyledi.

 

Rektör Battal Azerbaycan'ın Türkiye'nin kardeş ülkesi olduğuna dikkat çekerek, "Bilimsel işbirliği çerçevesinde Azerbaycan'da çok verimli bir kongre düzenlendi. Ziraat ve doğa bilimleri alanında değerli akademisyenler çok güzel sunumlar yaptılar. Bu kongrelerin sayısının artması gerektiği kanaatindeyim." diye konuştu.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 11-15 Eylül 2018 tarihleri arasından düzenlenen kongrede çok sayıda bilim insanı ziraat ve doğa bilimleri alanında sunumlar yaptı.

  Editör: vandahaber
Etiketler
  Kaynak: editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER DÜNYA Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI