Bugun...

Rektör Battal 5 Üniversite İle Protokolü İmzaladı

Van YYÜ Rektörü Battal, Azerbaycan'da 5 üniversiteyle hem mevlana ve hem de işbirliği protokolü imzaladı.

 Tarih: 19-09-2018 08:57:05

Rektör Battal 5 Üniversite İle Protokolü İmzaladı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal Azerbaycan'da 5 üniversiteyle hem mevlana ve hem de işbirliği protokolü imzaladı. Rektör Battal Azerbaycan'ın Türkiye için önemine dikkat çekerek, " İşbirliği sürecini daha etkin hale getirerek bilimsel çalışmaların yanı sıra ortak sportif müsabakalar, kültürel programlar yapmayı da planlıyoruz." dedi.

 

Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazankaya  ile gittiği  Azerbaycan'da Bakü Devlet Üniversitesi, Nahçivan Devlet Üniversitesi, Azerbaycan Tıp Üniversitesi, Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi, Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi ile Mevlana Değişim Programı protokolü ile çeşitli alanlarda işbirliği protokolü imzaladı.

 

Azerbaycan gezisi ile ilgili açıklama Yapan Rektör Battal daha önceden imzaladıkları mevcut prtokolelrin varlığına işarete ederek,  "Bu protokoller çok uzun zaman önce imzalanmıştı. 

 

 Hem onları yenileyelim hem de yeni üniversitelerle protokol yapalım istedik. 5 farklı üniversiteyle protokol imzaladık. İnşallah bundan sonra işbirliğimiz artarak devam edecek.  

Şunu gördük onların Türkiye'ye karşı büyük ilgisi ve sevgisi var. Zaten Azerbaycan bizim kardeş ülkemiz. Bu yüzden bu ilişkilerimizi artırarak devam ettireceğiz. Tabi bu süreçlerde bilimsel işbirliği çerçevesinde ilişkilerimiz devam edecek. Zira bilim insanları arasında işbirliği çerçevesinde geliş gidişler oluyor. İşbirlikleri üniversitelerin ve  bilim insanlarının birbirlerini daha yakından tanımalarına daha sağlıklı ilişki kurmalarına vesile oluyor. 

 

 Dolayısıyla  anlaşmalar ve protokoller çerçevesinde hem öğrenci hem de öğretim elemanı değişim süreci başlamış oluyor. Bu süreci daha etkin hale getirerek ortak projeler de yapmayı planlıyoruz.Buna bağlı olarak da sportif müsabakalar, kültürel ortak programlar yapmayı da planlıyoruz. Kültürlerimiz birbirine çok yakın. Aynı dili konuşuyoruz. Bu birliktelik ve beraberliği üniversiteler arasında daha da pekiştirmek için çalışmalarımız devam edecek." şeklinde konuştu.

 

  Editör: vandahaber
Etiketler
  Kaynak: editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EĞİTİM Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI