Bugun...

Karanlığa küfredeceğine bir mum yak

Amiyane tabirle " Karanlığa küfredeceğine bir mum yak " sloganı ile kampanyayı sürdüren Vayab üyeleri harıl harıl kitap toplayıp öncelikli okullarda öğrenciler ile buluşmanın heyecanı ile çalışmaktadırlar.

 Tarih: 30-03-2018 17:09:40

Karanlığa küfredeceğine bir mum yak

Kısa süre önce kurulmasına rağmen yaptığı biribirinden güzel çalışmalar ile taraflı tarafsız her kesin, her kesimin takdirini kazanan Van Şair ve Yazarlar Birliği ( VAYAB ) şimdi de cehalete savaş açarak 20.000 kitap kampanyasını faaliyete sokarak, kentteki okur yazar seviyesini az da olsa yukarı seviyelere çekme amacı gütmektedir.Amiyane tabirle " Karanlığa küfredeceğine bir mum yak " sloganı ile kampanyayı sürdüren 
Vayab üyeleri harıl harıl kitap toplayıp öncelikli okullarda öğrenciler ile buluşmanın heyecanı ile çalışmaktadırlar. 

Bir yandan Şiir Dinletileri, bir yandan sanatsal etkinlikler ile her hafta bir okulda edebiyat çalışmaları öğrenciler ile bir araya gelerek gençlere Şiiri sevdimenin gayretinde olan Van Şair ve Yazarlar Birliği bu nedenle hiç bir günü boş geçirmeyerek Van' da kültürel etkinliklerin yegâne muhatabı olarak adından söz ettirmeye devam ediyor. 

Vayab başkanı Yaşar Adıyaman yaptığı açıklamada, Van'ımızın okur yazar oranın çok düşük olması bizi derinden üzmektedir, bu nedenle geçtiğimiz hafta başlayan Kütüphaneler Haftasına konuk olarak katılıp öğrenciler ile sohbet etme fırsatı yakaladık. Biz Van Şair ve Yazarlar Birliği olarak neler yapabileceğimizi kendilerine aktardık. Geçtiğimiz yıl uygulamaya koyduğumuz 20.000 Kitap Kampanyasını bu yılda sürdürerek her kesimin dikkatini Kitap Okumaya çekmek isitiyoruz.Bizim çabamız tabiri caizse Sahile Vuran Deniz Yıldızlarını , yeniden denize atarak ait oldukları yerde yaşamalarını sağlama düşüncesidir.


Belki hepsine gücümüz yetmez ama bir kişinin bile olsa hayatına olumlu etki yapmak bizi fazlasıyla mutlu edecektir.İstiyoruz ki Van ' ın sorununa karşın yaptığımız bu 20.000 Kitap Kampanyasına toplum her kesimi destek olsun. Kitap Kampanyamız sadece Van' da değil Türkiye' de ses getirsin diye bu noktadaki tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz inşallah, diyerek sözlerini tamamladı. 

 

  Editör: vandahaber
  Kaynak: editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Van Belediye Başkanları Kimler Olsun?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI