Bugun...

İşte Van Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı!

Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler yaklaştıkça aday olmak isteyenlerde yavaş yavaş kendilerini belli etmeye başladı.

 Tarih: 15-09-2018 11:24:18  -   Güncelleme: 15-09-2018 12:15:18

İşte Van Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı!

 İşte bunlardan ilki olan eğitimci olaraktan bilinen Mehmet bilici Ak Parti Van Büyükşehir Belediye Başkanı için aday adaylığı açıkladı.

 

 Bak Hele Bak Yusuf Konak Kahvaltı salonunda gazetecilerle bir araya gelen Bilirci, burada yaptığı bir açıklama ile Ak Parti'den, Van Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olduğu söyledi.

 

Mehmet BİLİCİ şunları söyledi:

 

Düşünce ve Hedeflerim ;

 “GEÇMİŞİN TECRÜBESİ, GENÇLİĞİN DİNAMİZMİ”

   Doğup büyüdüğüm kente vefa borcumu ödemek amacıyla bu göreve talip oldum. Uzun yıllardan bu yana gerek yurt içi gerekse yurt dışı gezilerimde gözlemlediğim bir çok yeniliği Van’a nasıl uyarlayabileceğim konusunda  çalışmalar yaptım. Bu çalışmalar neticesinde,  oluşturduğum çok sayıda projeyi hayata geçirmek üzere bu göreve talip olmaya karar verdim. Bu yaşadığımız coğrafyada uzun yıllardır süregelen ve  kangrenleşen kardeş kavgasının sonlandırılmasında ve her kesime aynı yakınlıkta olunmasında Belediye Başkanlık makamının önemli bir rolü bulunmaktadır. Bir fiil bu olayları bizzat yaşayan bir eğitimci olarak,  Mehmet ÖĞRETMEN unvanı ile bu başkanlık görevine talibim. Bir eğitimci olarak yetiştirmiş olduğum pek çok öğrencim bugün Van’da hemen hemen her makam ve mevkide hizmet vermektedir. Hepsi benim evladım, kardeşlerimdir. Hemşerilerime vereceğim hizmette insanlık adına hiçbir ayrım gözetmeksizin yapacağım çalışmalar öncelikli olacaktır. Hiç birimiz anne babamızı seçme şansına sahip olmadığımız gibi ırkımızı da seçme şansına sahip değiliz. Öyleyse bu ayrımcılığın sebebi nedir? Yerel yönetimlerde, haktan, adaletten ayrılmayan adayların  hizmette yarışmalarının doğru olacağı kanaatindeyim. Her kesimden, her siyasi görüşten gönül bağımın olduğu insanlar vardır. Hatta şunu çok net söyleyebilirim, aday olduğum partinin taban oyunu  +10 puan artıracak  destekçim vardır.  Bu konuda yapılacak anket ve kamuoyu yoklamaları bunu belgeleyecektir. Ayrıca Van Büyükşehir olmasına rağmen Türkiye’deki diğer büyükşehirlere nazaran bir çok konuda maalesef hak ettiği konumda değildir. Özellikle turizm alanında Van’ımızın marka şehir olması yolunda çok iddialı projelerim hazır bulunmaktadır. Bu projelerimi ilerleyen süreçte siz değerli basın mensupları ve sevgili hemşerilerim ile paylaşacağım. Geçmişin ve büyüklerin tecrübeleri, gençliğin hayalleri, enerji ve dinamizmiyle çıktığım bu yolda dua ve desteklerinizi bekler, en derin muhabbetlerimi sunarım.

 

Mehmet BİLİCİ kimdir?

   

    1968 yılında Van’da dünyaya geldim. İlk, orta ve lise tahsilimi Van’da tamamladım. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1986 yılında Adıyaman ilinde göreve başladım. Daha sonra  Atatürk Üniversitesi  Türkçe Bölümü’nde lisans eğitimimi tamamladım. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çeşitli makamlarda 26 yıl öğretmenlik ve idarecilik yaptım. 2012 yılında Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Van Bölge Müdürlüğü’ne Bölge Müdür Yrd. olarak atandım. Aynı kurumda 6 yıldır devam etmekteyim. Yönetim Bilimi İletişim, toplum ve insan psikolojisi alanında birçok kurs ve seminere katıldım. Ailemizin geçmişten itibaren ticaretle uğraşmasından dolayı kendimize ait iki adet mobilya mağazamız bulunmaktadır. Evli bir erkek , iki kız çocuğu ve dört  torun sahibiyim. Ayrıca çok iyi seviyede Kürtçe ve orta seviyede  İngilizce dillerini bilmekteyim."

 

   

  Editör: vandahaber
Etiketler
  Kaynak: editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABER Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI