Bugun...
SON DAKİKA

Erdoğan, Kızılcahamam'da konuşuyor

Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'da gerçekleştirilecek 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda partililere hitap etti.

 Tarih: 06-10-2018 11:04:29

Erdoğan, Kızılcahamam'da konuşuyor

 

 İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satır başları:

 

-Döviz kurunun bir anda böyle bir artış göstermesini sadece ekonomik sebeplerle izah etmek mümkün değildir. Bunu söylemekle asla sorumluluktan kaçmaya çalışmıyoruz. Yaptığımız sadece bir durum tespitidir.


"İKİ AYA KALMADAN TOPARLADIK"
-Türkiye tarihinin en büyük ekonomik saldırılarından birine maruz kalmasına rağmen iki aya kalmadan toparladık.


 

"FIRSATÇILARA SERT UYARI"
-Bazıları krizi fırsata çevirmekle fırsatçılığı birbirine karıştırıyor. Milletimizi fırsatçıların insafına teslim etmeyeceğiz.

 

"HER KRİZ BİRÇOK FIRSATI DA BERABERİNDE GETİRİR"
-Özel sektörümüzün bu krizi fırsata çevirecek maharete sahip olduğuna inanıyorum. Şu gerçeği hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız. Her kriz beraberinde birçok fırsatı da getirir. 
Türkiye borcuna sadıktır, yeter ki işi diyet borcuna dönüştürmesinler. O zaman külahları değiştiririz. Hiç kimse Türkiye'yi yeniden uluslararası kuruluşların boyunduruğu altına sokamaz.

 


"IMF İLE ANLAŞMA OLMAYACAK"
Bu can bu tende oldukça hiç kimse Türkiye'yi yeniden uluslararası kuruluşların boyunduruğu altına sokamaz. Bizim IMF'ye borcumuz yok. Ekonomik bağımsızlık olmadan siyasi bağımsızlığın olmayacağını biliyoruz. Ülkemizi kendi reçetelerimizle, kendi çözümlerimizle, kendi programlarımızla hedeflerimize ulaştıracağız. Kendi ayakları üzerinde yükselttiğimiz Türkiye'ye hiç kimse yeniden diz çöktüremeyecektir.


"KRİZ YOK MANİPÜLASYON VAR"
Türkiye'de bir defa kriz yok. Önce bir ekonomiyi öğren. Türkiye'de ekonomiyle alakalı bir manipülasyon var, manipülatif bir hareket var. Bununla bir fatura kesmeye çalışıyorlar, sen de bu faturanın aktörleri arasında yerini alıyorsun."ALMANYA'YA CAN DÜNDAR TEPKİSİ"
Son Almanya seyahatinde, 5 yıl 10 aya mahkum olan sözde gazeteci vardı ya boşluğunu buldu oraya kaçtı, orada da rahat durmadı. Orada da kendisine sahip çıkacak olanları, sözde siyasetçileri buldu. Haber de bize gelince, 'Eğer bizimle beraber orada bulunacaksa biz müşterek bir basın toplantısı yapamayız. O zaman siz onunla basın toplantısı yaparsınız, daha sonra da biz onun olmadığı bir basın toplantısı yaparız.' diye haber gönderdik. 
Ne kadar terörist varsa, bizden bunu stratejik ortaklarımız istediği zaman, biz kendilerine teslim ettik. Ama biz maalesef ülkemize ihanet eden, darbe teşebbüsünde bulunanları bulundukları ülkelerden istiyoruz, bize elli dereden elli türlü su getiriyorlar.

 

"MCKINSEY POLEMİĞİ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bütün Bakan arkadaşlarıma, 'Bunlardan fikri danışmanlık hizmeti de almayacaksınız' dedim. Hiç gerek yok, biz bize yeteriz."dedi.

 

  Editör: vandahaber
Etiketler
  Kaynak: editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNCEL Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI