Bugun...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Van’da neler konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin Van mitinginde önemli açıklamalarda bulundu.

 Tarih: 19-06-2018 16:07:58  -   Güncelleme: 19-06-2018 17:19:58

Cumhurbaşkanı Erdoğan Van’da neler konuştu

    HDP'ye yönelik de açıklamalar yapan Erdoğan, "Van bu seçimde oyu kendisinden alıp, iradeyi İstanbul'daki bir avuç marjinalin eline verenlerden kurtuluyor. Bu belediyenin size bir faydası olmadı." ifadelerini kullandı.

 

Bir asır önce özgürlüğünü canı pahasına kazanan Van, bugün bir kez daha senin sıcak yüreğine geldim Van. Bugün bir kez daha sizlerle muhabbete gel. Sizleri gönülden selamlıyorum Van. Buradan sizler aracılığı ile tüm Van'a selam gönderiyorum. Van bizim, Vanlı bizim. Güçlü Türkiye için hazır mıyız? Vakit Van vakti diyor muyuz? İrada, erdem ve cesaret ile Türkiye'yi şahlandırıyor muyuz? İşte benim bildiğim, aşık olduğum Van bu. Zira 20 yıl önce ben Van'a geldiğimde bu tabloyu görmüştüm.

 

Van bu seçimde oyu kendisinden alıp, iradeyi İstanbul'daki bir avuç marjinalin eline verenlerden kurtuluyor. Bu belediyenin size bir faydası olmadı. Ben Van depreminde buradaydım, Van'ı yeniden kalkındırdık.

 

 Şuan belediye hizmetlerinden memnun musun?

Şimdi gelirken baktım yollar pırıl pırıl. Daha iyi olacak. Bu terör örgütü benim Vanlı kardeşlerime çok çektirdi. Son 16 yılda Van'a 26 katrilyon yatırım yaptık. Bu 16 katrilyonu sadece depremde. Biz size aşığız ya biz Van'ı seviyoruz. Toplam 37 adet sağlık tesisimizin çalışmaları devam ediyor. Van'da ihtiyaç sahiplerine 4,5 katrilyon tutarında kaynak aktardık. Onlar yıkım ekibi biz yapım ekibiyiz.

 

-ONLAR YAKAR, YIKAR BİZ YAPARIZ

Onlar yakar, yıkar biz yaparız. Kardeşlerim Erciş'te kentsel dönüşüm ile 65 trilyon yatırım yaptık. 2002 yılına kadar Van'da sadece 36 km bölünmüş yol vardı. Biz buna 511 km bölünmüş yol ilave ettik. Kardeşlerim Van çevreyolu önemli bir proje. En kısa sürede Van çevreyolunu sizlerin hizmetinize sunacağız. Kardeşlerim Van havalimanımızı yeniledik. Yolcu kapasitesi 1 milyon 665 bine ulaştı. Bunların derdi terör. Vatandaşın ihtiyacını karşılamak değil. İçme suyu arıtma tesisinin çalışmaları devam ediyor. 3 baraj bir gölet inşa ediyoruz.

 

Vanlı çiftçi kardeşlerimize 1,2 katrilyon tutarın tarımsal destek verdik. Van'da bir teknokent bir OSB kurduk. Tüm parseller üretime geçince 6100 kişiye istihdam sağlanacak. Van'a yatırımcı çekmemiz lazım. Özellikle turizm sektöründe yatırım gerek. Van, İran'dan gelen turistlere cevap veremiyor. Turistler buraya bir hareketlilik getiriyor. Biz teşviklerle, alt yapı çalışmaları ile üzerimize düşeni yaptık, yapacağız.

 

-CHP'ye tepki 
Konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi'ne tepki gösteren gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
"CHP ağzında, diğerlerinin ağzında terörle mücadele duydunuz mu? Onların böyle bir derdi yok. Bu bizim derdimiz. Yeri geldi bize karşı PKK, FETÖ ve DEAŞ'ı kullandılar. Hamd olsun hepsinin de üstesinden geldik, şimdi bu güzel iklimi kalıcı kılma zamanıdır. Hedeflerimize birlikte yürüyelim. İnşallah önümüzdeki dönemde bu işi hep birlikte başaracağız. Bu defa Van'ı çok farklı gördüm. İnşallah Van 24 Haziran'da küllerinden doğacak, yeniden bir destan yazacak. 2 hafta önce Diyarbakır'daydım, orada da çok farklı bir iklim vardı. Bizim tek bir amacımız var, 81 milyon vatandaşımızla birlikte sizlere hizmet etmektir. Siz benim kardeşimsiniz. Sizin Türk, Kürt, Laz, Abaza, Çerkez olmanız, bunlar beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren, beni yaradan Allah sizleri de yarattı. Beni ilgilendiren bu. Onun için yaratılanı yaratandan ötürü seviyorum. Sevmemek mümkün mü? Ölçü Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Roman olmak değil. Seveceğiz. Hem seveceğiz hem sevileceğiz." 

-GİRİŞİMCİLERİN BURAYA GELMESİ İÇİN BİR ŞART VAR; HUZUR, HUZUR, HUZUR

Girişimcilerin buraya gelmesi için bir şart var; huzur, huzur, huzur. Teröristlerden korkmayacağız. Teröristlere 24 Haziran'da sandıkta gereken dersi vermeye hazır mıyız? CHP'nin ağzından terörle mücadele duydunuz mu? Onların derdi bu değil. Yeri geldi PKK'yı, DEAŞ'ı, FETÖ'yü üzerimize saldılar ama milletimiz sayesinde hepsinin üstesinden geldik. 24 Haziran'da cumhurbaşkanlığında şahsıma, milletvekilliğinde AK Parti'ye mührü basıyor muyuz? Gençler 24 Haziran'a kadar tüm gençlerimize AK Parti'yi anlatıyor muyuz? İnşallah Van 24 Haziran'da küllerinden doğacak

 

-BİZİM TEK BİR AMACIMIZ VAR 81 MİLYONA HİZMET ETMEK

Bizim tek bir amacımız var 81 milyona hizmet etmek. Siz benim kardeşimsiniz, sizin Türk, Kürt, Boşnak olmanız beni ilgilendirmiyor. Biz yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz. Sevmemek mümkün mü? Hem seveceğiz hem sevileceğiz. Demokraside ve ekonomide gelişmek için çalışmaya devam ediyoruz. Red ve inkar politikalarını biz kaldırdık. Bir Kürt kardeşime baskı yapan varsa karşısında ilk beni bulur. Bu ülkede kimin hayat biçimine karışılmış? Böyle bir şey asla söz konusu değil.

 

  Editör: vandahaber
  Kaynak: vandahaber.com

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Van'da hangi partinin adayına oy vermeyi düşünüyorsunu?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI