Bugun...

ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman Van’da

Türkiye’de 81 ilden delegenin imzasıyla kurulan ilk Sivil Toplum Örgütü olan Asrın İşadamları Derneği Genel Başkanı Adnan Danışman, Teşkilatlanma Başkanı İsmail Keleş ve Yönetim Kurulu Üyesi M. Tekin Kama ile Teşkilatlanma Komisyon Üyesi Ahmet Yücel’den oluşan heyet, ASRİAD Van Şube’sine ziyarette bulundu.

 Tarih: 06-07-2018 23:57:42

ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman Van’da

Genel Merkez Heyeti, ASRİAD Van İl Başkanı Taner HAN ile Yönetim Kurulu Üyelerinin organize etmiş oldukları sabah kahvaltı programına katılarak bir toplantı gerçekleştirdiler.

 

 Toplantının ardından Asrın İşadamları Derneği Genel Başkanı Adnan DANIŞMAN Van’a gelişleri hakkında basına bir açıklama yaparak, ‘’Yeni kurulmuş bir derneğiz. Ama demin de ifade ettiğim gibi 81 vilayetten kurucuların katıldığı bir sivil toplum kuruluşuyuz. Takriben 200 kurucu ile kuruldu. Tüzüğümüzde şimdiye kadar hiçbir dernekte olmayan kurucular kurulu oluşturduk ve kurucuların isimlerini tüzüğe geçirmiş olduk. Bu gerçekten çok alışılmış bir olay değil ama Türkiye´de yine bir ilki biz bu şekilde yapmış olduk.” Dedi.

 

            Kurulan sivil toplum yapısına değinen DANIŞMAN,”  Sistemin tümünde bütün organların güçlerini iletici mekanizma aracı ile ortak bir güç kaynağından zamanında ve eşit olarak almalarını sağlayacak ve bundan ileri gelen teknik, sosyal, kültürel ve felsefi bir birliktelikten bahsediyoruz. Bu tanımda her bir kavramı açıklamak belki de saatler alır. Bu yapıyı öyle bir entegre olarak düşünün ki iç içe girmiş ama her biri özerkliğini de koruyan ama her biri birbirini tamamlayan… Şöyle: Kur´an´dan beslenen ASRİAD olarak da ileride kuracağımız bunlara paralel yapılar da bütün kaynağını, ilhamını, düsturunu Kur´an´dan alan, kendi içinde özerk ama birbirine bağımlı bir yapı düşünün. Bu yapının örgütlenerek sadece teorik değil pratiği de hayata geçirecek bir sistem kuruyoruz. Mesela; üniversitelerde akademik teoriler öğrenerek pratikten geri kalarak hayattaki gerçek sorulara cevap vermek mümkün değildir. Dolayısıyla pratikteki yaşamla akademideki yaşamı birbirine yaklaştırarak ve birbirine bağlayarak ama özerk kılarak, anlamaya çalışarak bütün insanların ürettiği, sorunlarına ortak cevaplar arayan bir sivil toplumuz.’’ Şeklinde ifade etti.

 

        Konuyla ilgili Asrın İşadamları Derneği Van İl Başkanı TANER HAN ise şunları söyledi:

‘’Van için ASRİAD önemli bir fırsattır. İlimize yatırım konusunda ciddi çalışmalara, projelere imza atacağız. Bu konuda ilimizin ekonomik bunalımını çözme noktasında gayret göstereceğiz. Bu bağlamda ilde yapılan yatırımların arttırılması noktasında üzerimize düşen bütün sorumlulukları yerine getirme gayretinde olacağız. ASRİAD İlimizin sivil toplum noktasında ciddi eksikliğini tamamlayacaktır. Biz ASRİAD Van Şubesi olarak ilimizin ve esnafımızın sorunlarını her mercide dile getirecek ve çözüm noktasında çalışacağız.  Bu noktada farklı bir sivil toplum şuuruyla hareket edeceğiz.’’ Diye konuştu

 

  Editör: vandahaber
Etiketler
  Kaynak: vandahaber.com

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABER Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Van'da hangi partinin adayına oy vermeyi düşünüyorsunu?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI