Bugun...

2018 LGS sonuçları bugün açıklandı mı?

2018 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak, bugün açıklanacak mı? MEB’ten 22 Haziran 2018 LGS açıklaması

 Tarih: 22-06-2018 14:52:13

2018 LGS sonuçları bugün açıklandı mı?

                   --2018 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak, sorusunu soran öğrenciler ve veliler için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) LGS sonuçları 22 Haziran 2018 açıklamasında bulundu.

 

2 Haziran 2018 tarihinde sınava giren öğrenciler, 20 gündür meraklı bekleyişin sona ermesini bekliyor. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG yerine gelen yeni sistem üzerine resmi açıklamaları ‘LGS kılavuzu’nda açıkladı.

 

İşte Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi açıklaması…

 

LGS, Liseye Geçiş Sınavı, başvuruları 11 Nisan’da başladı, 18 Nisan 2018 tarihinde sona erdi. LGS sınav giriş belgesi 22 Mayıs’ta yayınlandı, sınav 2 Haziran’da gerçekleşti! MEB’in yayımladığı LGS kılavuzunda sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih 22 Haziran 2018 olarak yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı, sınavdan sonra resmi açıklamada bulundu.

 

"LGS SINAV SONUÇLARI AÇIKLANMA TARİHİ (GÜNCELLENEN SONUÇ YAYINLANMA TARİHİ)"

LGS sonuçları, 22 Haziran 2018 tarihinde önceden açıklanacağını duyurulmuştu. MEB’in yayınladığı resmi duyuru: Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları merkezi sınav 2 Haziran’da, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı ise 3 Haziran’da herhangi bir sorun yaşanmadan tamamlanmıştır.

Liselere geçiş sınav sonuçları 26 Haziran 2018 tarihinde (sonuçların açıklanacağı gün belli oldu, yayınlanacak saat açıklanmadı) bursluluk sınav sonuçları ise 18 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacaktır.

Sınavlarda görev yapan başta öğretmen ve idarecilerimiz olmak üzere bütün görevlilere teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dileriz.

 

"LGS SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

TEOG yerlerine gelen yeni sistemde meraklı bekleyiş devam ederken,  sonuçlar 26 Haziran’da açıklanıyor. Peki sonuçlar nereden öğrenilecek? Öğrenciler ve veliler öğrencilerin aldığı puanı MEB’in resmi web sitesi olan www.meb.gov.tr adresinden öğrenebilirken, e-Okul’un sorgulama sayfasından da puanlar görülebiliyor. ÖDSGM sitesinde sadece sorular ve cevaplar yayınlanıyor.

 

LGS YERLEŞTİRME KILAVUZU 2018 NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Sınav sonuçlarının 26 Haziran 2018 tarihinde açıklanmasından sonra, LGS yerleştirme kılavuzu, 27 Haziran – 29 Haziran 2018 tarihlerinde açıklanması bekleniliyor.

 

  Editör: vandahaber
  Kaynak: editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EĞİTİM Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Van'da hangi partinin adayına oy vermeyi düşünüyorsunu?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI