Bugun...

18 bin Sağlık personeli için sonuçlar açıkladı!

Sağlık Bakanlığı 18 bin personel yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı.

 Tarih: 19-06-2018 21:30:16

18 bin Sağlık personeli için sonuçlar açıkladı!

ÖSYM, 18 bin Sağlık Bakanlığı personel yerleştirme sonuçlarını açıkladı!

 

 Böylece Sağlık Bakanlığı personel olmak için binlerce kişin heyecanı bekleyiş sona erdi. Pek Sağlık Bakanlığı KPSS - 2018/5 personel yerleştirme sonuçları nereden öğrenilir?

 

-İşte detaylar... 

 

ÖSYM, Sağlık Bakanlığı 18 bin personel alımı için daha önce aldığı başvuruların değerlendirmesin sonuçlandırdı. Sağlık Bakanlığı, "Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerin de 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesin  (B) fıkrası le 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yapılacak merkez yerleştirme le ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerin de toplam 18.000 sözleşmeli sağlık personel alınacaktır."

açıklamasıyla 18 bin personel alımını duyurmuştu. Tercih süresinin sonlanmasının ardından yerleştirme sonuçları bugün saat 15.15 itibariyle ÖSYM tarafından açıklandı. 

 

SAĞLIKBAKANLIĞI 18 BİNPERSONEL YERLEŞTİRME SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR? ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan duyuruda, "Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) 2018/5 Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemler tamamlandı

 

15.15'den itibaren ÖSYM'nin 'https://sonuc.osym.gov.tr' adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri le erişebilir." bilgisi paylaşıldı.

 

ÖSYM tarafından merkez yerleştirmeyle ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde toplam 18 bin sözleşmeli sağlık personel alımı için aday tercihler se 4-11Hazran 2018 tarihler arasında alınmıştı. 18 bin sözleşmeli sağlık personel alımı için 123 bin 65 kişinin başvuru yaptığı belirtildi.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN 2016 KPSS PUANI GEÇERLİOLDU

 Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyendeki pozisyonlar için 2016-KPSS Ortaöğretim -Ön Lisans sınav sonuçları kullanıldı. 

 

  Editör: vandahaber
  Kaynak: editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Van'da hangi partinin adayına oy vermeyi düşünüyorsunu?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI